Jesień z Bluesem prezentuje: Ronnie Wood: Ktoś na górze mnie lubi

Polecamy filmowy portret Ronniego Wood’a, legendarnego członka grupy Rolling Stones!

RONNIE WOOD: KTOŚ NA GÓRZE MNIE LUBI

3 marca 2021, godz. 18:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 16 zł – w kasie kina i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Ronnie Wood: Ktoś na górze mnie lubi
Wielka Brytania 2019, 82′
reż. Mike Figgis
występują: Ronnie Wood, Sally Humphreys Wood, Imelda May, Damien Hirst,
Mick Jagger, Keith Richards, Rod Stewart, Charlie Watts

Ronnie Wood to geniusz, oszlifowany, bezcenny diament pośród gitarzystów rockowych jacy stąpają albo stąpali kiedykolwiek po ziemi. Żył zawsze i żyje nadal w jeden sposób: szybko i uparcie. Wyciska z życia tyle soków, ile natura dała. Wyciska też z siebie. Nie planował tego wszystkiego: mówi, że miał szczęście być we właściwym czasie i miejscu, z właściwymi ludźmi. Ale on także i z tego wycisnął, ile się dało. Jak to jest być legendą za życia? Czy ciąży mu to? Czy też uskrzydla? Patrząc na tego renesansowego artystę, możemy być tylko pewni: czas można oszukać. Jak to zrobić?
W filmie świetnego reżysera Mike’a Figgisa (m.in. “Zostawić Las Vegas” z Nicolasem Cage’em), znajdziecie zapewne odpowiedź na to pytanie!

Film Mike’a Figgisa to bardzo intymny portret Ronniego Wood’a, legendarnego członka grupy Rolling Stones. Poznajemy go jako muzyka, artystę i twardziela nie poddającego się na żadnym z etapów swojego życia. Człowiek, który będąc już po siedemdziesiątce, wciąż jest na szczycie, opowiada swoją historię od skromnych początków w północnym Londynie, gdzie ukształtował się jego muzyczny świat, poprzez niewyobrażalne 50 lat kariery (jak dotąd) na scenie, kiedy to pracował i tworzył muzykę z najwybitniejszymi muzykami naszych czasów w kapelach takich jak: The Birds, Jeff Beck, The New Barbarians, Rod Stewart, The Faces.
Ronnie zabiera nas w podróż poprzez całe swoje życie, oprowadzając nas po jego jasnych i ciemnych zaułkach wraz z przyjaciółmi, którzy są nieodłączną częścią jego historii, takimi jak: Damien Hirst, Mick Jagger, Keith Richards, Imelda May, Rod Stewart.

Przypominamy, że zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, od 27 lutego obowiązuje zakrywanie ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki.
Nie można już – tak jak do tej pory – stosować szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic.
Wytyczne dla KINA FORUM

Oświadczenie uczestnika pokazu w kinie Forum

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury