Kamerun – spotkanie z Robertem Gondkiem

Ciekawi Świata! Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie.

Górskie wędrówki, przygoda, zaskoczenie i odpoczynek, a do tego piękne zdjęcia afrykańskiej przyrody. Zapraszamy na spotkanie z Robertem Gondkiem!

Przygodę z Kamerunem zaczniemy od wizyty na policyjnym komisariacie. Gdy uporamy się z kameruńską biurokracją, ruszymy w góry. Trekking na najwyższą górę Kamerunu zajmie sześć dni. Podczas wędrówki w lesie deszczowym będziemy tropić leśne słonie, małpy i egzotyczne ptaki. Z wysokości ponad 4000 m zejdziemy nad Ocean Atlantycki, do miasteczka Limbe, gdzie spotkamy kameruńskich rybaków. Podczas wizyty w rezerwacie Dja, odwiedzimy jedną z wiosek zamieszkiwanych przez Pigmejów. Dowiemy się, jak polują, jak łowią ryby i jak wyglądają ich domy „od środka”. Dowiemy się, jak naprawdę żyją współcześni Pigmeje. Wracając, poznamy uroki podróżowania po kameruńskich bezdrożach, odpoczniemy także na wybrzeżu. W okolicy Kribi wylegiwać się będziemy na pięknej plaży, w towarzystwie licznych jaszczurek, motyli i polujących zimorodków.

Robert Gondek – podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Odwiedził 18 afrykańskich państw. Za konsekwentną realizację projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju, otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów w Gdyni, największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce. Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Swoje teksty publikował w magazynach “Podróże”, “Poznaj Świat”, “NPM”, czy “All Inclusive”. Autor książki / albumu fotograficznego „W drodze na najwyższe szczyty Afryki” (2017). Organizuje wyprawy na afrykański kontynent. Uczy się języka Suahili.

Po spotkaniu można będzie kupić książkę Roberta Gondka, jego prace fotograficzne i widokówki oraz oryginalne koszulki.

Strony internetowe Roberta:
www.szczytyafryki.pl
www.facebook.pl/SzczytyAfryki

Patronat medialny: BialystokOnline.pl

 

 

Galeria

8I6A9817 DCIM100GOPROG0038301. IMG_2540 IMG_4124 IMG_3003 IMG_1244 IMG_1290 IMG_1324 IMG_1518 IMG_3062 IMG_3165 IMG_5951 IMG_5972 Drukowanie

BOK Białostocki Ośrodek Kultury