Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – pokaz dla nauczycieli

Zapraszamy  nauczycieli na pokaz promocyjny, prelekcję filmową oraz spotkanie z dietetyczką, podczas którego będzie można obejrzeć film
Cały ten cukier, który zmieni na zawsze sposób myślenia o „zdrowym” jedzeniu, a także wyjaśni, skąd wzięły się nasze obecne przyzwyczajenia kulinarne i co możemy zrobić, żeby je zmienić. Spotkanie będzie też okazją do zapoznania się ze szczegółami nowego programu NHEF na rok szkolny 2016/2017.

12 września – poniedziałek – godz. 15:30  – kino Forum, Białystok – wstęp wolny!

Cukier jest najczęściej spożywaną substancją. Jak to się stało, że zdominował naszą dietę i kulturę? Jakie są tego skutki dla naszych umysłów i ciał?
Damon Gameau przeprowadził niezwykły eksperyment, żeby pokazać, w jaki sposób ten biały proszek wpływa na człowieka. Reżyser jadł tylko jedzenie określane jako „zdrowe”, a jednak zawierało ono duże ilości cukru. Film jest jednocześnie zabawny i pouczający, mówi o problemach przemysłu cukrowniczego, a także o tym, na których półkach w supermarketach znajdziecie niebezpieczne produkty. Żeby lekcja była bardziej wciągająca, Damon Gameau samego siebie uczynił obiektem eksperymentu. Reżyser nie jadł cukru przez trzy lata. Następnie, pod nadzorem naukowców i dietetyków, zaczął konsumować 40 łyżeczek tej substancji dziennie przez 60 dni. Sztuczka polega na tym, że nie spożywał on słodkich napojów, czekolady, lodów i innych słodyczy. Żywił się tylko tzw. zdrowym jedzeniem, które tak naprawdę również jest bogate w cukier. Chodzi np. o niskotłuszczowy jogurt, batoniki zbożowe, soki i płatki śniadaniowe.

Prosimy o potwierdzenie przybycia do 12 września – poniedziałek – do godz.12.00  poprzez wysłanie e-maila o tytule  „spotkanie specjalne NHEF 2016” na adres dkf@bok.bialystok.pl .
W treści e-maila prosimy o podanie danych: imię, nazwisko, przedmiot nauczania, nazwa szkoły. Zgłoszenie potwierdzimy mailem.

O projekcie NHEF:

Po raz 11 Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty zaprasza nauczycieli do zapisania swoich uczniów do ogólnopolskiego programu – Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

NHEF skierowany jest do przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Przez cały rok szkolny, od października do kwietnia, odbywają się co miesiąc projekcje kinowe dla uczniów. Każda z projekcji realizowana jest w ramach cykli tematycznych dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Pokazy poprzedzają prelekcje multimedialne wprowadzające uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Poza tym do dyspozycji nauczycieli oddawane są obszerne materiały dydaktyczne (np. przykładowe scenariusze lekcji, propozycje prac plastycznych, analizy psychologiczne) przeznaczone do wykorzystania podczas zajęć szkolnych. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową i rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji. Projekt jest realizowany w ramach Filmoteki Szkolnej.

Zapisy do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej na rok szkolny 2016/2017 prowadzone są tutaj i będą trwały do 30.09.2016 r. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizator: Białostocki Ośrodek Kultury

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury