Kino dla nauczycieli!

 Zapraszamy  nauczycieli na  pokaz promocyjny NHEF (oraz poczęstunek), podczas którego będzie można zobaczyć subtelną opowieść o miłości i bliskości pt.

Nasza młodsza siostra

i zapoznać się ze szczegółami nowego programu NHEF na rok szkolny 2016/2017.

14 czerwca 2016, godz.15.30
kino Forum, ul. Legionowa 5
wstęp wolny (obowiązują zgłoszenia)

Film Hirokazu Koreedy, jednego z najbardziej uznanych współczesnych reżyserów, to realistyczny i pełen niuansów portret relacji między czterema siostrami, a także słodko-gorzka opowieść o ludziach żyjących w nadmorskim mieście. Na tle niezwykłej przyrody opowiada poruszającą historię o skomplikowanych emocjach, poszukiwaniu siebie i powstawaniu prawdziwej rodziny.

Film był nominowany do Złotej Palmy w Cannes 2015, zdobył Złota Kamerę oraz Nagrodę Publiczności w San Sebastian.

Prosimy o potwierdzenie przybycia do 13 czerwca poprzez wysłanie e-maila o tytule „spotkanie specjalne NHEF 2016” na adres dkf@bok.bialystok.pl . W treści e-maila prosimy o podanie danych: imię, nazwisko, przedmiot nauczania, nazwa szkoły. Zgłoszenie potwierdzimy mailem.

Po raz 11., Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty zaprasza nauczycieli do zapisania swoich uczniów do ogólnopolskiego programu – Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

NHEF skierowany jest do przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Przez cały rok szkolny, od października do kwietnia, odbywają się co miesiąc projekcje kinowe dla uczniów. Każda z projekcji realizowana jest w ramach cykli tematycznych dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Pokazy poprzedzają prelekcje multimedialne wprowadzające uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Poza tym do dyspozycji nauczycieli oddawane są obszerne materiały dydaktyczne (np. przykładowe scenariusze lekcji, propozycje prac plastycznych, analizy psychologiczne) przeznaczone do wykorzystania podczas zajęć szkolnych. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową i rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji. Projekt jest realizowany w ramach Filmoteki Szkolnej.

Zapisy do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej na rok szkolny 2016/2017 prowadzone są tutaj i będą trwały do 30.09.2016 r. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizator: Białostocki Ośrodek Kultury

Galeria

siostar nhef_06_2016_1_s nhef_06_2016_5_s nhef_06_2016_2_s nhef_06_2016_3_s nhef_06_2016_4_s

BOK Białostocki Ośrodek Kultury