Kino Oko na Up To Date Festival 2019

Organizatorzy Festiwalu ŻUBROFFKA, czyli ekipa z Białostockiego Ośrodka Kultury i DKF-u GAG, zapraszają do KINA OKO!

6 i 7 września 2019, w godz. 19:15 – 2:30
Stadion Miejski w Białymstoku, ul. Słoneczna 1
wstęp bezpłatny dla uczestników Up To Date Festival 2019

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni dowiedziemy, że klip muzyczny może być małym arcydziełem filmowym, a nawet “opium dla nas”! :)

  • Zaprezentujemy:
  • wideoklipy artystów z Afryki,
  • teledyski z północno-wschodniej Polski (akcja FILMOWE PODLASIE ATAKUJE!),
  • pokaz filmów konkursu Music Video (festiwal ŻUBROFFKA),
  • pokaz specjalny szortów i klipów ze słowackiego Festiwalu Azyl
  • pokaz filmów konkursu Na Skraju (festiwal ŻUBROFFKA), dzięki któremu można będzie się zanurzyć w rzeczywistości eksperymentu!

Kinooko jako to czego oko nie dostrzega;
to mikroskop i teleskop czasu,
to negatyw czasu, to możliwość widzenia bez ograniczeń i bez
dystansu,
to kierowanie kamerami zdjęciowymi na odległość,
to teleoko,
to rentgenooko,
to życie na gorąco
Dziga Vertov

Outside the box: music videos from South Africa
Pokaz klipów muzycznych pieczołowicie wyselekcjonowanych z południowoafrykańskiego kosmosu wszelakich dźwięków i obrazów. Podróż z wybranymi tu artystami to swoiste przekraczanie stylistycznych granic, a także odkrywanie południowoafrykańskiej muzyki elektronicznej o różnym zabarwieniu emocjonalnym i gatunkowym. Dajcie się porwać i lećmy razem!

Filmowe Podlasie Atakuje! (FPA!)
to jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji na wschodzie popularyzująca kino niezależne z północno-wschodniej Polski. To unikalne lokalne działanie, które swój rozmach i sukces zawdzięcza miejscowej energii oraz wrodzonemu poczuciu humoru. Pokazy FPA! odbywają się w całej Polsce, a także poza jej granicami. Filmy w ramach FPA! reprezentują wszelkie gatunki filmowe, zaś ich autorzy to zarówno twórcy nagradzani na ogólnopolskich festiwalach, jak i debiutanci zaczynający dopiero swoją przygodę z filmem.
www.filmowepodlasieatakuje.pl

ŻUBROFFKA
to największe FILMOWE wydarzenie w tej części Europy!, które od ponad dekady buduje kulturalny pomost między Wschodem i Zachodem, Północą i Południem! Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA jest imprezą otwartą i bez granic, szanującą odmienność oraz różnorodność tak charakterystyczną dla podlaskiej ziemi, miejscem spotkań twórców otwartych na ŚWIAT, LUDZI, posiadających poczucie HUMORU oraz ceniących NATURĘ i jej wytwory. Festiwal stara się być platformą wymiany nowoczesnych idei i myśli, która umożliwia kreatywne spotkania twórców z Wschodu i Zachodu.
www.zubroffka.pl

Festiwal AZYL
to wydarzenie unikatowe zarówno w Słowacji, jak i w całej Europie Środkowej. Jego organizatorzy tworzą przestrzeń dla prezentacji dokonań twórców filmów krótkometrażowych oraz teledysków. Nadrzędną ambicją festiwalu jest stworzenie platformy, która umożliwi promocję dzieł filmowych wśród profesjonalistów oraz wśród ogółu widzów.
festival.azyl.sk

Galeria

oko (1) oko (2) oko (3) oko (4) oko (5) oko (6) oko (7) oko (8) oko (9) oko (10)

BOK Białostocki Ośrodek Kultury