Kino plenerowe: Czerwie na żywo do filmu Kult ciała

Kino plenerowe to już nasza tradycja!
Jak co roku zapraszamy wszystkich fanów dobrego kina na letnie pokazy pod gwiazdami. Podczas wakacyjnych wieczorów zaprezentujemy filmy poszerzające Waszą percepcję sztuki filmowej, świata, człowieka i muzyki (tylko u nas filmy z muzyką na żywo – pod chmurką)! Widzów zachęcamy do zabrania ze sobą koców, śpiworów i karimat (noce bywają chłodne). Mamy nadzieję, że jak zwykle spotkamy się w bardzo licznym gronie!

Tym razem zapraszamy na pokaz filmu z muzyką na żywo!

Zespół CZERWIE do filmu KULT CIAŁA

15 lipca 2018, godz. 21:30
Plac przy Białostockim Ośrodku Kultury – Uwaga! Pokaz filmu przeniesiony do klubu Fama, ul. Legionowa 5
wstęp wolny


Kult ciała 

Polska 1930, 55′
reż. Michał Waszyński

Nagrodzony Złotym Medalem na Festiwalu Filmowym w Nicei film Michała Waszyńskiego powstał 3 lata po światowej premierze pierwszego filmu dźwiękowego. Kręcony m.in. w Wiedniu, w koprodukcji polsko-austriackiej, został wprawdzie udźwiękowiony, ale w Polsce, ze względu na wysokie ceny nowej aparatury, pokazywany był w wersji niemej.

Pewien rzeźbiarz poszukuje modelki do swojego nowego dzieła “Nowa Wenus”. Poznaje piękną Hankę, która wydaje się być idealną modelką. Wkrótce oboje zakochują się w sobie, ale wychodzi na jaw, że Hanka jest narzeczoną przyjaciela rzeźbiarza – barona Stumberga…

CZERWIE to niezależna polska formacja, prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Stworzyli własny, niepowtarzalny styl, charakteryzujący się niekonwencjonalnym wykorzystaniem instrumentów muzycznych oraz będący fuzją wielu gatunków muzycznych. W skład grupy wchodzi obecnie czterech muzyków (Wojtek Zaborowski, Maciek Kudłacik, Paweł Zawarus, Piotrek Bogunia), operujących następującym instrumentarium: perkusja, ksylofon, instrumenty perkusyjne, instrumenty etniczne, bas, gitara, mandolina, akordeon, syntezatory.
CZERWIE znajdują się w ścisłej, polskiej czołówce grup grających „na żywo” muzykę do filmów niemych.

pełna lista filmów wyświetlanych podczas Kina plenerowego 2018
pełny program Lata w Mieście

Galeria

czerwie fot -D.Orwat image001 kult ciała Czerwie do filmu Kult ciała (1) Czerwie do filmu Kult ciała (2) Czerwie do filmu Kult ciała (3) Czerwie do filmu Kult ciała (4) Czerwie do filmu Kult ciała (5) Czerwie do filmu Kult ciała (6) Czerwie do filmu Kult ciała (7)

BOK Białostocki Ośrodek Kultury