Kino Plenerowe: Duch śniegów

W ramach Lata w Mieście zapraszamy na plenerowy seans filmu “Duch śniegów” – epicką, fascynującą i kojącą duszę opowieść o niedostępnym dla ludzkiego oka, magicznym miejscu, którego tajemnic strzeże panująca tam prawdziwa bogini – śnieżna pantera!

Kino plenerowe: DUCH ŚNIEGÓW

20 sierpnia 2022, godz. 21:00
Plac przy BOK, ul. Legionowa 5
wstęp wolny

Duch śniegów (The Velvet Queen)
Francja 2021, 92′
reż. Marie Amiguet, Vincent Munier

W filmie zobaczycie zachwycające, zapierające dech w piersiach zdjęcia i usłyszycie hipnotyzującą ścieżkę dźwiękową, za którą odpowiadają Nick Cave i Warren Ellis. Przygotujcie się na coś wspaniałego!

Wielu rusza w podróż do Tybetu tylko po to, by zdobyć najwyższe górskie szczyty. Niewielu dostrzega, że te pozorne pustkowia kryją największe skarby dzikiej natury, które przez większość czasu pozostają poza zasięgiem ludzkiego wzroku. To magiczne miejsce, choć wydaje się niezamieszkane, tak naprawdę tętni życiem, a jego mieszkańcy nie spuszczają oczu z tych, którzy niespodziewanie odwiedzają ich królestwo. Królestwo, którego największych tajemnic strzeże prawdziwa bogini – majestatyczna i nieuchwytna pantera śnieżna. Ci, którym wystarczy pokory, cierpliwości i odwagi mają szansę zarówno na spotkanie z nią, jak i odkrycie najbardziej kojącego miejsca na ziemi.

Ten film to poezja!
The Washington Post

Najbardziej relaksujący film tego roku
RFI

Wielkie piękno
LA Times

Niesamowite kinowe doświadczenie
Cineuropa

Zachwycający wizualnie!
Screen Slate

Kojące arcydzieło
RogerEbert.com

Prawdziwy balsam dla duszy
Variety

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury