Masala Soundsystem / 3CK / Aron Shilagyi / Airtist

Masala Soundsystem
Muzyczne zjawisko wyjątkowe nie tylko na polskiej, ale i światowej scenie world music / global underground. Charakterystyczne brzmienie Masali to zderzenie globalnych i lokalnych tradycyjnych melodii, instrumentów oraz technik wokalnych z dynamicznymi pętlami bębnów, głębokim basem i społecznie świadomą, współczesną miejską poezją. Wszystko to serwowane jest z nieodzowną dawką dzikiej, punkowej scenicznej energii i nieraz wspierane pokazami orientalnych tańców czy kontekstowymi wizualizacjami. Grupę tworzą wirtuozi w swoich dziedzinach, wywodzący się z na pozór odległych muzycznych światów – takich jak muzyka korzeni, hip-hop, reggae, dancehall czy nowoczesna muzyka elektroniczna. Ich wspólne działania artystyczne ujęte w odpowiedni sposób okazują się jednak doskonale współgrać i łączyć w fascynującą całość. Nie ma drugiego zespołu, który wprowadzałby tak szalony plan w życie. Od refleksji i melancholii dub’owych i reggae’owych numerów przez taneczność orientalnego dancehall’u po powalającą energię elektro i drum’n’bass’u. Od delikatności orientalnych brzmień po punkowy “pazur”, mądre szaleństwo i bunt przeciw temu co jednoznacznie złe. Od północy po południe, od zachodu po wschód, od przeszłości po przyszłość. Od Tarnobrzegu po Bangladesz!

Skład koncertowy:
Duże Pe – frontman, wokalista, MC
Praczas – elektronika, fx
Bart Pałyga – saz elektryczny, lira korbowa, fujary, drumle, śpiewy gardłowe
Wojtek Lubertowicz – darbuka, cajon, bendir, talerze, ney, duduk

https://www.facebook.com/masalasound?_rdr

https://www.youtube.com/user/masalasoundofficial

3CK
Znany ze swych doskonałych umiejętności, czołowy słowacki turntablista (didżej traktujący gramofony jako instrument). Jego skrecze pojawiają się na płytach, wydawanych w kraju i za granicą, a on sam znany jest jako jeden z najaktywniejszych promotorów sztuki turntablizmu na Słowacji.

http://facebook.com/trick.tablist

Áron Szilágyi
Jeden z największych światowych mistrzów drumli, zaangażowany w setki koncertów i warsztatów na wszystkich kontynentach – nie tylko jako solista, ale także członek zespołów Airtist i Navrang. To zarazem czołowy węgierski promotor gatunku world music.

http://facebook.com/doromb
http://eurokult.hu

Airtist
Unikalny muzyczny projekt, kreujący atmosferę elektronicznej muzyki tanecznej przy użyciu antycznych instrumentów oraz głosu ludzkiego. Zespół nie używa żadnych dźwięków wytworzonych elektronicznie. Jedynie naturalne wibracje ich instrumentów napędzanych powietrzem (AIRfueled) są tym, co pobudza ludzi do tańca. Taka muzyka mogła być grana w identyczny sposób tysiące lat temu. Didgeridoo, żydowska harfa oraz ludzki beatbox tworzą niezrównany świat dźwięków, typowy dla Airtist!

Skład zespołu:
Áron Szilágyi – harfa żydowska
Markus Maurer – didgeridoo
Döme – beatbox

https://www.facebook.com/airtistmusic
http://records.aural.hu/

Galeria

m,asala airtist_20130926_1652336082

Video

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury