Konkurs KIDS 12+ zestaw II

Konkurs KIDS to odbywający się w ramach MFFK ŻUBROFFKA konkurs na najlepszy film dla dzieci skierowany do polskich i zagranicznych twórców.
W tym roku filmy pokazywane są w 4 kategoriach wiekowych: 6+, 10+, 12+ oraz 15+. Zapraszamy!

Konkurs KIDS 12+ zestaw II

7.12.2022, 9:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
wstęp wolny

czas trwania: 62′

IN THE UPPER ROOM
W POKOJU NA GÓRZE
reżyser: Alexander Gratzer
Austria 2022, 8’09”

Co sezon młody kret odwiedza swojego niewidomego dziadka, który mieszka głęboko pod ziemią w wygodnie urządzonej norze. Z wiekiem ich relacja staje się coraz bardziej intensywna i pojawiają się ważne pytania.

DESERT LIGHTS
ESTRELLAS DEL DESIERTO
ŚWIATŁA PUSTYNI
reżyserka: Katherina Harder Sacre
zdjęcia: Diego Lazo
muzyka: Santiago Jara
Chile 2022, 18’55”

Na środku pustyni Atacama, Antay widzi jak jego miasto znika z powodu suszy i zaniedbania. Wraz z przyjaciółmi Inti i Ayelén oraz drużyną piłkarską, którą utworzyli, będą starali się uchwycić ostatnie promienie słońca, fragmenty dzieciństwa i więzi z tymi, którzy wciąż się opierają.

GEN TREE
דור העץ
DRZEWO GEN
reżyserzy: Ronni Shalev, Alon Sharabi, Hod Adler
Izrael 2020, 3’07”

W mieście, w którym dorośli mieszkają na parterze, a dzieci nie chcą schodzić z wierzchołków drzew, seria wywiadów ma na celu odkrycie, skąd taki brak porozumienia między pokoleniami. Ten animowany dokument ukazuje absurd dzieciństwa, dorosłości, internetu i konfliktów pokoleniowych.

COQUE
reżyserzy: Miguel Angel Faura, Juanma Falcón
zdjęcia: Josep Pardo, Pau Muñoz
muzyka: Dani Ferrer
Hiszpania 2020, 20’

Coque, jedenastoletni chłopiec, jedzie do miasteczka, w którym mieszkają jego dziadkowie, aby spędzić wakacje. Podczas tych upalnych dni pozna Vanessę, siostrzenicę piekarza. To spotkanie wzbudzi w nim nieznane dotąd uczucia, z którymi będzie musiał sobie poradzić, nie mając wsparcia ani zrozumienia ze strony otoczenia.

LOVE IS JUST A DEATH AWAY
JSME SI O SMRT BLÍŽ
MIŁOŚĆ JEST TYLKO KROK OD ŚMIERCI
reżyser: Bára Anna Stejskalová
zdjęcia: Václav Tlapák
muzyka: Miroslav Chaloupka, Daniel Patras
Czechy 2020, 11’06”

Czasami dla kogoś życie zaczyna się po śmierci. Dla kogoś takiego jak mały pasożyt, który spaceruje z gnijącymi zwłokami martwego psa po starych wysypiskach śmieci. Uwięziony w swoim niesmacznym ciele próbuje odnaleźć miłość i przyjaźń.


BOK Białostocki Ośrodek Kultury