Konkurs KIDS 6+ (zestaw I) oraz warsztaty

W ramach Festiwalu ŻUBROFFKA odbywa się także konkurs KIDS – konkurs na najlepszy film dla dzieci nakręcony przez polskich i zagranicznych twórców. W tym roku filmy pokazywane są w 4 kategoriach wiekowych: 6+, 10+, 12+ oraz 15+. Kategoria 6+ została podzielona na dwa zestawy. Zapraszamy!

Konkurs KIDS 6+ (zestaw I) oraz warsztaty

10 grudnia 2022, godz. 10:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
wstęp wolny

czas trwania: 62′

Po pokazie zapraszamy na warsztaty POTWORNE ZAKŁADKI
Czy zdarza Wam się zapomnieć, w którym miejscu skończyliście czytać książkę? Pewnie tak… :)
Na szczęście mamy na to sprytny sposób! Wykorzystując kolorowe druciki, pomponiki i różne wzory, stworzymy razem POTWORNE ZAKŁADKI do książek, dzięki którym szybko odnajdziecie potrzebny fragment lektury.

 

DON’T BLOW IT UP
NIE WYBUCHNIJ
reżyserzy: studenci FAMU – Film and TV School of the Academy of Performing Arts in Prague
muzyka: Magdaléna Mišejková
Czechy 2022, 7’17”

Dwie małe dziewczynki bawią się piłką. Jednak po drobnej sprzeczce wpadają w złość i obrażają się na siebie. Ich złość sprawia, że nadmuchują się jak balony i lecą aż do chmur. Dziewczynki nie mają pojęcia jak zejść i uratować kotka, który utknął na drzewie.

MY NAME IS FEAR
MAM NA IMIĘ STRACH
reżyserka: Eliza Płocieniak-Alvarez
Niemcy 2021, 5’28”

Urocza emocja „Strach”, która mieszka w Twojej głowie, chce udzielić wywiadu. Może uda się Wam zaprzyjaźnić! A może jest powód, by bać się Strachu?

DIDI
ДИДИ
reżyserka: Irina Tarasova
muzyka: Alexander Liberzon
Białoruś 2021, 16’30”

Trzy opowieści o Didi – fantastycznym stworzeniu posiadającym magiczną zdolność sprawiania, że wszystko wokół niego rośnie, kwitnie i rozkwita. Wyrósł z nasionka znalezionego przypadkowo w lesie przez grupę młodych. Didi nie ma pojęcia, kim jest i jak się tam znalazł. Dokonuje pierwszych dziecięcych odkryć, a jego przyjaciele i ich rodzice pomagają mu poznawać świat. Ale co jakiś czas to właśnie Didi sprawia, że wszyscy widzą zwykłe rzeczy w niecodzienny sposób.

WYCINANKI
CUT-OUTS
reżyserka: Marta Gabiga
Polska 2022, 4’

Film porusza tematy kreatywności, tworzenia i niszczenia, mierzenia się z własną twórczością, a także ekologią. Historia animacji przedstawia niewinną zabawę z wycinankami, z których bohater wycina swój własny, kolorowy świat. Co czeka go w środku?

BIG BOX
OGROMNA PACZKA
reżyserka: Nuria Torreño
muzyka: Carlos Mansa
Hiszpania 2021, 6’35”

Co by było, gdybyś mógł wysłać swoje uczucia? W świecie, w którym możliwe jest wysyłanie uczuć za pośrednictwem poczty, młody listonosz o imieniu Hermy staje przed żmudnym zadaniem dostarczenia największej paczki, jaką firma kiedykolwiek widziała. Nie powstrzyma to jednak naszego wesołego listonosza, który wykorzysta wszystkie dostępne środki, aby paczka dotarła do celu, a on wypełnił swoją misję.

SUZIE IN THE GARDEN
ZUZA V ZAHRADÁCH
ZUZA W OGRODZIE
reżyserka: Lucie Sunková
zdjęcia: Jaroslav Fišer
muzyka: Aliaksandr Yasinski
Czechy 2022, 13’19”

Zuza to mała blond dziewczynka, która jeździ z mamą i tatą na działkę za miastem. Pewnego dnia spotyka czarnego psa i odkrywa tajemniczy ogród. Kto tam mieszka? Zuza trochę się boi. Ale co zrobić, gdy się kogoś boisz, ale na ścieżce znajdujesz jego klucz?

CHILDREN OF GAINMORE: HOW THEY FOUND IT
DZIECI Z GAINMORE: JAK GO ZNALEŹLI
reżyser: Petr Mischinger
zdjęcia: Jan Růžička
muzyka: Richard Vacula
Czechy 2021, 8’30”

Pewnego ranka dzieci w przedszkolu znajdują magiczny kamień. Jednak chciwy profesor Yarn planuje zabrać go dla siebie. W pewnym momencie magiczny kamień zmienia się w ogromny sterowiec i zabiera ich wszystkich na pokład. Razem przeżyją przygodę, dzięki której Yarn się zmieni i wszystko się ułoży.


BOK Białostocki Ośrodek Kultury