Krakowski Teatr Tańca: My/Wy

W ramach 33. Dni Sztuki Współczesnej zapraszamy na spektakl

Krakowski Teatr Tańca: My/Wy

27 maja 2018, godz. 17.00
Teatr Szkolny im. J. Wilkowskiego, ul. Sienkiewicza 14
bilety: 15 zł (przedsprzedaż), 25 zł (w dniu wydarzenia) w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ (ul. Warszawska 19), online: bilety.bok.bialystok.pl oraz w miejscu wydarzenia na pół godziny przed jego rozpoczęciem

Wydarzenie na FB

Najnowszy spektakl Krakowskiego Teatru Tańca wyrasta z inspiracji polską techniką tańca współczesnego, spajającą polską tradycję ludową i przetwarzającą ją w specyficzny kod ruchowy.

Polska technika tańca współczesnego odzwierciedla polską mentalność, cechy psychofizyczne, historię i położenie geopolityczne. Wszystkie te elementy odnaleźć można w sposobie wykonywania ruchu, w artykulacji, w sposobie łączenia fraz i sekwencji w związki znaczeniowe. Istota polskiej techniki tańca współczesnego, twierdzi jej twórca Jacek Łumiński, tkwi głęboko w podłożu, na którym wyrósł folklor różnych regionów Polski: Podhala, Sądecczyzny, ziemi lubelskiej czy Kurpiów.

W spektaklu, osadzonym w aktualnym kontekście społeczno-politycznym, wykorzystywane są tradycyjne pieśni ludowe, wykonywane częściowo na żywo. Ludowe inspiracje zarówno w warstwie muzycznej, jak i ruchowej, przetworzone są we współczesną formę teatru tańca. Gęstniejące w ostatnim czasie nastroje społeczne posłużyły za punkt wyjścia do zastanawiania się nad specyfiką polskiej wspólnotowości. Twórcy spektaklu, zadają pytania, gdzie przebiega granica pomiędzy „za” i „przeciw”, czy „tak” i „nie” to jedyne możliwe odpowiedzi na pytania / problemy stawiane przez lokalną i europejską rzeczywistość?

Reżyseria, choreografia, scenografia, światło: Eryk Makohon
Muzyka: Michał Paduch
Śpiew: Paulina Dziuba
Występują: Paulina Dziuba, Monika Godek, Paweł Łyskawa, Filip Meyer-Lüters, Magdalena Skowron, Mateusz Ulczok, Katarzyna Węglowska-Jamroz, Katarzyna Żminkowska-Szymańska

pełny program festiwalu

Galeria

Krakowski Teatr Tańca MyWy, fot Klaudyna Schubert, 1 3 19 22 23 4 24 10 1 2 25 13 18 20 28 29

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury