Lady Pank: Solidarni z Polakami na Białorusi – 30 lat ZPB

Zapraszamy na koncert z okazji 30-lecia Związku Polaków na Białorusi:

Lady Pank: Solidarni z Polakami na Białorusi – 30 lat ZPB

22 września 2018 r., 18:00
Rynek Kościuszki
wstęp wolny

Muzycy kultowego Lady Pank zagrają z okazji 30-lecia największej na Białorusi organizacji polskiej mniejszości. Początkowo ten koncert miał odbyć się w lipcu w Grodnie, jednak w ostatniej chwili został odwołany przez tamtejsze władze.

W porozumieniu z władzami Białegostoku udało się ustalić, że koncert Lady Pank odbędzie się na białostockim rynku 22 września i stanie się przejawem solidarności muzyków Lady Pank z prześladowanymi na Białorusi rodakami.

Analogiczna sytuacja miała miejsce 3 lata temu z organizowanym przez ZPB w Grodnie koncertem Lombardu, który również ostatecznie odbył się w Białymstoku.

Związek Polaków na Białorusi
Największa organizacja polonijna na Białorusi. Wywodzi się z założonego na Grodzieńszczyźnie w 1988 r. Polskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego im. Adama Mickiewicza oraz założonego w 1990 r. Polskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego „Polonia” w Mińsku. Głównym celem ZPB jest wspieranie polskiego szkolnictwa, polskiej kultury i tradycji oraz prasy.
znadniemna.pl

Lady Pank
Jeden z najpopularniejszych zespołów w historii polskiego rocka. Od powstania w 1981 r. wydał ponad 20 albumów. Do ich największych przebojów należą „Mniej niż zero”, „Wciąż bardziej obcy” czy „Kryzysowa narzeczona”.
Obecny skład zespołu:
Jan Borysewicz – gitara, wokal
Janusz Panasewicz – wokal
Kuba Jabłoński – perkusja
Krzysztof Kieliszkiewicz – gitara basowa
lady-pank.com

Koncert jest objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury