Listopad

Dyskusyjny Klub Filmowy „GAG” zaprasza na pokaz niesamowitego oniryczno-baśniowego filmu „LISTOPAD”!  Poetycki horror pełen odwołań do słowiańskiej mitologii potęguje obłędna muzyka Jacaszka!
Nasze pokazy odbywają się według schematu – prelekcja + świetne kino + doskonała kawa / herbata oraz dyskusja po, którą poprowadzi (tak jak prelekcję przed) Maciej Białous.

DKF GAG: LISTOPAD
14 stycznia | kino Forum | godz. 18:00 | bilet: 12 zł

Listopad
Estonia, Holandia, Polska, 115′
reż. Rainer Sarnet,

Estoński kandydat do Oscara i jeden z największych estońskich przebojów ostatnich lat. To jednocześnie mroczna baśń, poetycki horror i historia miłosna, ale film Rainera Sarneta trudno byłoby zamknąć w jakiejkolwiek dobrze znanej szufladce. Bazując na estońskim bestsellerze, Rehepapp ehk november autorstwa Andrusa Kivirähka, reżyser stworzył jedyną w swoim rodzaju filmową miksturę przywołującą średniowieczny folklor w sposób niezwykle oryginalny i niemożliwy do podrobienia.

Sarnet opowiada historię mieszkańców wsi, którzy starają się przetrwać zimę, i pary młodych ludzi borykających się z problemami miłosnymi. Historia zanurzona jest w lokalnych wierzeniach, które przenikają każdą sferę życia postaci – zmarli powracają do świata żywych, by spotkać się z członkami swoich rodzin, bohaterowie zawierają pakty z diabłem, przygotowują eliksiry i budują kratty, czyli złożone z drewna i metalu stwory pozostające na usługach swoich twórców. A ponieważ wszystko to okraszone zostało przepięknymi, czarno-białymi, nagrodzonymi na Tribeca Film Festival zdjęciami Marta Taniela i obłędną muzyką Jacaszka, Listopad jest filmowym przeżyciem, o którym nie da się zapomnieć.

Galeria

Drukowanie

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury