Łona i Webber & The Pimps

Zapraszamy na koncert w ramach 36. Dni Sztuki Współczesnej:

Łona i Webber & The Pimps

28 maja 2022, godz. 19:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 30 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu) / WYPRZEDANE

Łona i Webber – pochodzący ze Szczecina duet, który tworzą: raper Adam “Łona” Zieliński i producent Andrzej “Webber” Mikosz. Już przy okazji pierwszego albumu zwracano uwagę na niebanalny styl Łony, pełen inteligentnego humoru, gier słownych i zręcznych puent oraz na kompozycje Webbera, ze smakiem nawiązującego do różnorodnych stylistyk hiphopowych, łączącego je ze światem analogowej syntezy i akustycznych instrumentów.

Łona, uhonorowany w 2017 roku przez Radę Języka Polskiego PAN tytułem Młodego Ambasadora Polszczyzny, od początku przyzwyczaja słuchacza do nietypowego charakteru swojej twórczości – poczynając od rozmowy telefonicznej z Bogiem (interpretacja tego utworu była jednym z tematów na maturze z języka polskiego) poprzez konwersację z cutami (skrecze oparte na fragmentach utworów innych artystów) aż do rapowania bez użycia polskich znaków (na przekór internautom stroniącym od używania prawego klawisza ALT).

To tylko część nietuzinkowych pomysłów realizowanych przez szczecińskich artystów. Tylko oni mogą napisać do prezydenta Iranu list proponując mu konsumpcję napojów wyskokowych, potraktować poczciwy kaloryfer jako pretekst do metafizycznych rozważań bądź sprowadzić do wspólnego mianownika Witolda Gombrowicza z Azealią Banks. Jak twierdzą sami zainteresowani – dobrze słuchać ich przez wazon. Ale jeszcze lepiej na scenach klubów i festiwali. W kwietniu 2020 roku ukazało się ostatnie wydawnictwo duetu, „Śpiewnik domowy EP”, przyjęte bardzo pozytywnie przez publiczność i krytyków (Polska Płyta Roku 2020 – Interia.pl, Epka Roku i Utwór Roku na „Lech Polish Hiphop Music Awards”).

Galeria

DSW_Łona i Webber_fot Tomasz Pienicki (1) DSW_Łona i Webber_fot Tomasz Pienicki (2) DSW_Łona i Webber_fot Tomasz Pienicki (3) DSW_Łona i Webber_fot Tomasz Pienicki (4) DSW_Łona i Webber_fot Tomasz Pienicki (5) DSW_Łona i Webber_fot Tomasz Pienicki (6) DSW_Łona i Webber_fot Tomasz Pienicki (7) DSW_Łona i Webber_fot Tomasz Pienicki (8) DSW_Łona i Webber_fot Tomasz Pienicki (9)

BOK Białostocki Ośrodek Kultury