Ludziki Kamyki – magnesy z malowanych kamieni

W ramach Festiwalu ¿UNDERGROUND/INDEPENDENT? zapraszamy na warsztaty rodzinne

Anna Jaworska Artystycznie: LUDZIKI KAMYKI – magnesy z malowanych kamieni

2 kwietnia 2022, godz. 12:00-15:00
Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19
bilet: 30 zł/dziecko + opiekun – do kupienia wyłącznie w kasie kina Forum po otrzymaniu potwierdzenia udziału w warsztatach

Uwaga! Nabór zakończony / liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy (tel. 85 746 13 15 / film@bok.bialystok.pl)
wiek: 5+

 

Anna Jaworska Artystycznie to projekt, który pozwala mi cieszyć się rękodziełem. Uwielbiam poznawać nowe techniki plastyczne i uczyć kreatywności innych. Wierzę, że ludzie dobrze funkcjonują w barwnym otoczeniu. Mam wykształcenie plastyczne, a przez wiele lat zajmowałam się projektowaniem wnętrz. Rękodzieło było tylko hobby i dodatkowym zajęciem. Odnawiałam dla klientów meble, malowałam artystycznie ściany, kominki albo robiłam dekoracje świąteczne wnętrz, które wcześniej zaprojektowałam.
Teraz prowadzę warsztaty i przekonuję, że każdy kto do mnie przyjdzie, jest zdolny zrobić rzeczy, które ucieszą jego oczy. Naprawdę wierzę w to, że każdy ma talent! Trzeba tylko sobie samemu pozwolić spróbować.

Czy znacie przedszkolaka, który powie: „nie umiem rysować”? Każdy potrafi!
Zajęcia plastyczne są wspaniałą formą odprężenia, jeśli nie oceniamy się surowo za efekty naszej kreatywności. Kursantom pomagam dostrzec potencjał w rzeczach na pozór już nieprzydatnych. W pracowni powstają dekoracje świąteczne ze starych dżinsów albo świeczniki z desek lub słoików. Staram się promować ekologię i recykling. Rozbudzam wyobraźnię.

O warsztatach LUDZIKI KAMYKI – magnesy z malowanych kamieni:

Warsztaty z malowania kamieni i robienia z nich magnesów na lodówkę są propozycją zabawy rodzinnej z dziećmi. Na warsztatach każdy uczestnik pomaluje minimum dwa kamienie, czyli dziecko z opiekunem wyjdzie z warsztatów przynajmniej z czterema magnesami. Zabawa polega na malowaniu twarzy i torsów na kamykach, tak by powstałe później LUDZIKI zamieniać głowami, z czego często jest dużo radości i śmiechu.

Opowiem, jak wybrać i przygotować kamienie do malowania. Pokażę, czym i jak malować najwygodniej. Nauczę skutecznej metody przyklejenia magnesu do pomalowanych kamieni. Na koniec będzie też czas na zabawę zrobionymi ludzikami.

Zapewniam uczestnikom wszystkie narzędzia i materiały potrzebne do udziału w warsztatach. Trzeba tylko przynieść dobry humor i uśmiech. Do zobaczenia!


BOK Białostocki Ośrodek Kultury