Lux Aeterna

Dyskusyjny Klub Filmowy “GAG” zaprasza na pokaz filmu „Lux Aeterna” – hipnotycznej, diabelskiej i pełnej czarnego humoru opowieści o kulisach powstawania pewnego filmu reklamowego, którego realizacja wymknęła się spod kontroli!

DKF “GAG”: LUX AETERNA
25 października 2021, godz. 20:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 16 zł – w kasie kina i na stronie bilety.bok.bialystok.pl
Prelekcja i dyskusja: dr Tomasz Adamski

Po „Climax”, „Wkraczając w pustkę” oraz „Love” Gaspar Noé, jeden z najbardziej nieprzewidywalnych i zaskakujących reżyserów współczesnego kina, powraca z kolejnym kontrowersyjnym projektem. Na planie szalonego mockumentu spotkały się dwie wielkie gwiazdy francuskiego kina – Charlotte Gainsbourg („Nimfomanka”) i Béatrice Dalle („Noc na Ziemi”), którym partnerują Abbey Lee („Neon Demon”) oraz Karl Glusman („Love”).

„Lux Aeterna” to hipnotyczna, diabelska i pełna czarnego humoru opowieść o kulisach powstawania pewnego filmu reklamowego, którego realizacja wymknęła się spod kontroli. W scenografii przypominającej czeluści piekielne odziane w luksusowe stroje gwiazdy i modelki szykowane są na stos. Napięcie i chaos na planie nieoczekiwanie budzą uśpione żądze. Czy stosy naprawdę zapłoną?

„Lux Aeterna” to muzyka Chopina w wersji elektro, palenie czarownic na stosie, stroboskopowe światło, przedwczesny wytrysk – czyli prawdziwe piekło.

Uwaga! Film zawiera sceny ze światłem stroboskopowym, które u osób wrażliwych na jego działanie może wywoływać niepożądane reakcje.

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury