Macondo

Dyskusyjny Klub Filmowy „GAG” zaprasza na rozgrywający się we wspólnocie czeczeńskich uchodźców obraz o dojrzewaniu do męskości

MACONDO

21.04.2015, godz. 18.30, kino Forum
bilet: 11 zł

Prelekcja przed i dyskusja po filmie – Maciej Białous

Macondo_www

Macondo
reż. Sudabeh Mortezai
Austria 2014, 93′
obsada: Ramasan Minkailov, Aslan Elbiev, Kheda Gazieva

Chociaż Ramasan ma dopiero 11 lat, spoczywa na nim ogromna odpowiedzialność. Według czeczeńskiej tradycji stał się mężczyzną stojącym na czele domu, w którym mieszka razem z matką i dwiema młodszymi siostrami. Domu nietypowego, bo umiejscowionego na przedmieściach Wiednia, w obozie dla uchodźców – Macondo.
Ramasan mówi po niemiecku lepiej niż jego matka Aminat, często pełni więc rolę tłumacza, wyjaśniającego treść dokumentów z urzędów czy szkoły. Aminat próbuje przepracować traumy, które wywołały u niej utrata męża i wyjazd z rodzinnej Czeczenii. Musi też sobie poradzić jako samotna matka w obcym dla siebie środowisku. Sytuacja komplikuje się, gdy w życiu rodziny pojawia się Isa, podający się za przyjaciela ojca i męża. Mimo początkowego dystansu, Ramasan i Isa zbliżają się do siebie. Ramasan przekonuje się, że roztaczający nad nim skrzydła opieki przybysz mógłby z powodzeniem zastąpić nieobecnego ojca. Jednak kiedy zauważa, że matka zaczyna coraz bardziej interesować się Isą, postanawia chronić pamięć o zmarłym.

Po filmie przeniesiemy się do kącika kawiarnianego w foyer kina Forum, gdzie kosztując wybornej herbaty i kawy będziemy prowadzić dyskusję o obejrzanym filmie.
Specjalny wybór herbat na spotkania DKF dostarczy nam sklep Kawa-herbata, znajdujący się w C.H.Park w Białymstoku, lok. 115.
Więcej, pachnących doskonałą kawą i herbatą, informacji znajdziecie na
www.kawa-herbata.com.pl

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury