Magdalena Olszewska: Ślady

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy grafik Magdaleny Olszewskiej

„Ślady”

31 marca 2015, godz. 17:30
Mała Galeria BOK / foyer kina Forum
ul. Legionowa 5
wstęp wolny
wystawa czynna do 17 kwietnia 2015

O wystawie:
“Moim punktem wyjścia, pretekstem do działania i nowych rozważań od dawna jest pejzaż. Jego prosta, a zarazem niezwykła konstrukcja, pozwalająca sprowadzić każdą część układu do formy okrągłej wciąż niezmiennie mnie zadziwia i zaskakuje.
Jednak ostateczna struktura wizualna popełnionych obrazów nie jest jedynie rejestracją form zaobserwowanych w przyrodzie. Chociaż czerpię z natury jako naturalnego źródła inspiracji twórczej, to jednak cały czas wykorzystuję zaobserwowane formy i zjawiska do przekazywania własnych refleksji na temat życia i sztuki.
Każda praca jest odzwierciedleniem mojego aktualnego stanu bytu, aktualnej relacji ze światem. Nie sposób przecież oddzielić aktu twórczego od twórcy, tym bardziej, że dla mnie akt ten wynika z bardzo głębokiej, wręcz biologicznej potrzeby formowania i porozumiewania się ze światem za pomocą obrazu. Koło w owym dążeniu stało się symbolem mojej osobowości, stałym, dającym poczucie sensu elementem, który pełni niejako podwójna funkcję – konstruuje kompozycję obrazu, ale jednocześnie jest nośnikiem myśli i emocji, które chcę przekazać” – Magdalena Olszewska

Magdalena Olszewska: Warstwy XXI, monotypia, 70x100cm, 2015

Magdalena Olszewska    
Urodzona w 1977 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Absolwentka Liceum Plastycznego im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie (specjalność Ceramika Artystyczna). W 2002 otrzymała Dyplom z Grafiki Warsztatowej na Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi (Wydział –Grafika i Malarstwo), trzy lata później ukończyła Podyplomowe Studium Pedagogiczne w Akademii Świętokrzyskiej w Piotrkowie, zaś w 2010 roku obroniła pracę doktorską z grafiki w ASP w Łodzi. Obecnie jest adiunktem w Zakładzie Wychowania Estetycznego na Wydziale Nauk Społecznych Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim.
Na koncie ma ponad 20 wystaw zbiorowych i indywidualnych, jej prace można było oglądać m.in. w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi, w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie, w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Muzeum Lubelskim.

facebook.com/olszewska.grafika

Magdalena Olszewska

Magdalena Olszewska

Galeria

mo_plakat_sml

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury