Making of Solaris + SOLARIS tape

Making of Solaris

Dokumentalny zapis dwumiesięcznych prób do spektaklu „Solaris” Teatru Latarnia, który miał swoją premierę w marcu 2013. Oprócz prób do spektaklu, rozmów z twórcami i poszukiwania scenografii, jest to również rejestracja akcji prowadzonej w portalu crowdfundingowym polakpotrafi.pl, podczas której grupa zbierała pieniądze na realizację panoramicznych wizualizacji do spektaklu. Film, oprócz typowych codziennych ujęć z przygotowań, ukazuje kulisy intymnej pracy reżysera i aktorów, ich marzenia, dążenia i determinację.

Autor filmu: Sebastian Łukaszuk

 

SOLARIS tape

Muzyka / słuchowisko Adama Frankiewicza ze spektaklu „Solaris” Teatru Latarnia według powieści Lema. Kosmiczna idea kolażu dźwiękowego, we współczesnej muzyce zaakcentowana przez microsampling, doprowadziła do rozszerzonych poszukiwań dźwiękowych i stworzenia okołoteatralnej wytwórni słuchowisk Pionierska Records. Będzie to pierwsze od lat wydawnictwo kasetowe w Białymstoku. Jej założyciele, bazując na dokonaniach i teoriach twórców sprzed półwiecza (minimalistów, improwizatorów), wykorzystując współczesną technologię, chcą tworzyć unikatowe wydawnictwa ze spektakli teatralnych. Jako pierwsze ukazało się „Solaris” Teatru Latarnia.

Chcielibyśmy, by widownia, która rozsiądzie się wygodnie w fotelach, mogła wspólnie celebrować moment wkładania do odtwarzacza pachnącej nowością i doskonale wydanej kasety oraz zanurzyć się w głębię kasetowego szumu i kosmicznych dźwięków stacji Solaris.

Nagrania / muzyka /sampling: Adam Frankiewicz; głosy – ekipa TL: Monika Kwiatkowska, Błażej Piotrowski, Błażej Twarowski, Mateusz Tymura; oprawa graficzna: Sebastian Łukaszuk, wsparcie techniczne: Zbigniew Rusiłowicz

Galeria

solaris_foto male

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury