Mali Odkrywcy: Małgorzata Zdziechowska – Koala to nie miś, czyli fascynujący świat torbaczy

Zapraszamy na prezentację dla dzieci autorstwa Małgorzaty Zdziechowskiej w ramach spotkań podróżniczych dla dzieci

Mali Odkrywcy: Koala to nie miś, czyli fascynujący świat torbaczy

11 maja, godz. 11:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 8 zł, do kupienia w kasie Forum, kasie BOK/CLZ i na bilety.bok.bialystok.pl
prezentacja dla dzieci w wieku od 4 lat

Koala po przyjściu na świat jest wielkości ziarnka fasoli. Swój rozwój kończy w torbie mamy. Koala bowiem podobnie jak kangur czy wombat jest torbaczem, a nie jak niektórzy sądzą, misiem. Zwierzak ten ma nieduży mózg, futro, które chroni go zarówno przed zimnem jak i deszczem i ostre pazury. Dużo śpi, lubi pływać. Je trujące liście eukaliptusa i prawie nie pije.
Drogie dzieci, czy chciałybyście bliżej poznać to niesamowite zwierzę? Jeśli tak, to bardzo serdecznie zapraszamy na  prelekcję opartą na  materiale filmowym prosto z Australii.
Polska Dr Dolittle podzieli się z Wami swoją pasją i wiedzą oraz przybliży fascynujący świat torbaczy, którymi opiekowała się podczas ostatniego wolontariatu w Australii.

Polska Doktor Dolittle – Małgorzata Zdziechowska – dzieli się z nami swoimi fascynującymi doświadczeniami. Od lat jeździ po całym świecie, by jako wolontariuszka pomagać dzikim zwierzętom: słabym, chorym, opuszczonym. W niezwykły sposób znajduje ze swoimi podopiecznymi (są wśród nich są m.in. dzikie korty, niesamowite małpy i wielkie ssaki) nić porozumienia – czego najlepszym przykładem jest najnowsza książka. Ciekawe opisy gatunków, niezwykłe historie poszczególnych osobników i mnóstwo unikatowych zdjęć, a to wszystko znajdziecie w tym wyjątkowym albumie!
Album oczywiście będzie można kupić w dniu spotkania z Małgosią.

patronat: Polskie Radio Białystok
partner: Augustowianka

 

Galeria

logo na białym tle_m FB_DRDOLLITLE maj 2019 01 FB_DRDOLLITLE maj 2019 02 FB_DRDOLLITLE maj 2019 03 FB_DRDOLLITLE maj 2019 04 FB_DRDOLLITLE maj 2019 05 FB_DRDOLLITLE maj 2019 06 FB_DRDOLLITLE maj 2019 07

BOK Białostocki Ośrodek Kultury