MANOID – afterparty FPA! 2019

Zapraszamy na koncertowe afterparty po premierowym pokazie najnowszego zestawu Filmowe Podlasie Atakuje! 2019

MANOID

19 października 2019, godz. 20.30
Klub FAMA, ul. Legionowa 5
bilet: 10 zł – dostępne w kasie kina Forum i na stronie bilety.bok.bialystok.pl
osoby głosujące na najlepszy film, z pamiątkową przypinką – wstęp wolny

MANOID
Kim jest? Skąd pochodzi? Kiedy się urodził?
Czy to w ogóle ważne? Ważna jest muzyka, którą tworzy oraz live acty, które prezentuje w klubach i na festiwalach całego świata. Już teraz ma na koncie występy w Holandii, Korei Południowej, na Islandii i Słowacji. Przed rokiem grał m.in. na Audioriver, a minionego lata można go było usłyszeć na scenach festiwali Tauron Nowa Muzyka, Instututu i Intro. I to wszystko jeszcze przed wydaniem debiutanckiego albumu, który ukaże się jesienią w niemieckiej wytwórni, hafendisko.

MANOID tworzy muzykę oryginalną i robi to w oryginalny sposób. Łączy dźwięki otaczającego nas świata ze światem elektronicznych brzmień, czego efektem jest coś, co jest i organiczne i technologiczne ale – przede wszystkim – pełne emocji. To nie techno. To nie downtempo. To MANOID.

Swoje pierwsze utwory wydał w 2014 roku, a rok później wyprodukował bardzo udaną, debiutancką EP-kę Poli Rise. Ta współpraca miała kontynuację w 2018 roku, kiedy to MANOID odpowiadał za produkcję połowy pierwszego albumu artystki. W tym roku ukazały się także dwa kolejne solowe single – jeden z remiksem Sida Le Rocka, a drugi z przeróbką autorstwa Black Light Smoke.
Oba wydawnictwa prowadzą do wielkiego finału, czyli debiutanckiego albumu MANOIDa “Truth”, który ukaże się w wytwórni hafendisko, będącej domem m.in. dla Kaspera Bjørke’a.

Zarówno jednak wydane single, jak i nadchodząca płyta to tylko fragmenty układanki. Jej drugą część stanowią występy na żywo, kiedy to muzyka MANOIDa nabiera nowej energii i charakteru. Duża ilość sprzętu na scenie daje artyście mnóstwo możliwości, by improwizować i tym samym zaskakiwać nawet swoich najwierniejszych słuchaczy.

MANOID na FB

www.filmowepodlasieatakuje.pl

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury