Master Class z Jewgienijem Korniagiem

Master Class z Jewgienijem Korniagiem w ramach Dni Sztuki Współczesnej 

20 maja 2016 od godz. 17:30 (4 h)

Otwarta Przestrzeń Artystyczna Artea, ul. Zwycięstwa 10, bilety 30 zł + zapisy w kasie kina Forum

Co łączy taniec i ruch, który codziennie wykonujemy, a co je od siebie odróżnia? Gdzie przebiega między nimi granica? Jak znaleźć drogę od zwykłego ruchu do scenicznie wyrazistego tańca?  Na te pytania będziemy szukać odpowiedzi podczas warsztatów, prowadzonych przez choreografa Jewgienija Kоrniaga.
Skupimy się także na takich tematach, jak aktorska uwaga na scenie, sposoby jej koncentracji i kontroli, spontaniczne podejmowanie decyzji oraz pomyłki jako sposób twórczych poszukiwań.

Jewgienij Kоrniag (Jaŭhien Karniah, ur. w 1983 roku w Mińsku) – reżyser, choreograf, instruktor teatralny. Absolwent Białoruskiej Państwowej Akademii Sztuk (specjalność: aktor teatru lalek). Pracował w Teatrze Lalek w Mińsku oraz w mińskim Teatrze Rosyjskim im. Maksima Gorkiego. Ukończył studia magisterskie w szkole przy Мoskiewskim Teatrze im. Niemirowicza – Danczenki, uzyskał tytuł reżysera w Centrum Mejercholda w Moskwie.
W 2010 roku, razem z młodymi białoruskimi aktorami, artystami oraz producentką Mariną Daszuk założył niezależny zespół Korniag Theatre. Jako choreograf współpracuje z białoruskimi i zagranicznymi teatrami dramatycznymi.

Warsztaty skierowane są do osób mających podstawy pracy scenicznej (teatr, taniec) oraz osób zaawansowanych. Wiek: powyżej 15 roku życia. Liczba miejsc jest ograniczona.

Galeria

Jewgienij Korniag, fot. Olga Picasso

Jewgienij Korniag, fot. Olga PicassoBOK Białostocki Ośrodek Kultury