14. MFFK ŻUBROFFKA: Konkurs Niezależni – Zestaw II

W ramach 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA zapraszamy na

Konkurs – NIEZALEŻNI Zestaw II

5 grudnia 2019, godz. 16:00, Camera Cafe, Lipowa 14 lok. 11
6 grudnia 2019, godz. 20:45, Kino FORUM, Legionowa 5
wstęp wolny

Kolejność konkursowa (90′, 16+):

Harda / The Tough
reżyser: Marcin Polar
zdjęcia: Marcin Polar
Polska 2019, 14′

Harda znaczy: niepokorna, złośliwa, odporna, nieugięta, mocna, wytrzymała, chłodna, twarda. Nie bez powodu bohater filmu nazwał tak swoje odkrycie – miejsce, któremu stawia czoła i którego wszystkie te cechy odczuwa namacalnie i na własnej skórze. Pobudza jego wyobraźnię i popycha naprzód w nieokrzesany, obsesyjny sposób. Kamera towarzyszy eksploracji nieznanych dotąd człowiekowi przestrzeni, które stawiają coraz większy opór delikatnej ludzkiej materii.

 

Story
reżyserka: Jola Bańkowska
zdjęcia: Jola Bańkowska
muzyka: Skillbard
Polska 2019, 5′

Ciąg kilkunastu scenek, opowiadających o przenikaniu się codzienności ze światem cyfrowym. Oglądany przez „story”, popularną dziś funkcję na większości mediów społecznościowych, przedstawia ludzi samotnych, zagubionych, a czasem już obojętnych na otaczającą rzeczywistość.

 

Koniec sezonu / The End of the Season
reżyser: Stanisław Cuske
zdjęcia: Stanisław Cuske
muzyka: Jacek Sienkiewicz
Polska 2019, 20′

Starsze małżeństwo wypływa w rejs po jeziorach, na których spędziło całe swoje życie. Zamknięta przestrzeń jachtu prowokuje do refleksji nad przyszłością, ale także nad tym, co minęło. Wieczorami rozbrzmiewają stare melodie.

 

Acid Rain
reżyser: Tomek Popakul
Polska 2019, 26′

Gdzieś w Europie Wschodniej. Młoda ucieka z domu. Początkowa ekscytacja podróżą autostopem opada, gdy w środku nocy ląduje na obrzeżach miasta. Na moście widzi postać balansującą niebezpiecznie na barierce. Tak poznaje Chudego, trochę niezrównoważonego dziwaka, który mieszka w kamperze i załatwia niekoniecznie legalne sprawunki. Młoda postanawia się z nim zabrać. Ich wspólna droga prowadzi w coraz dziwniejsze rejony, a między nimi zawiązuje się więź.

 

Marcel
reżyser: Marcin Mikulski
zdjęcia: Marcin Mikulski
muzyka: Maks Mikulski, Piotr Kołodyński
Polska 2019, 25′

Na Marcela nikt nie zwraca uwagi. Kanar w autobusie nie sprawdza mu biletów, szef w pracy zapomina o nim rozdzielając obowiązki, a zakochani całują się przy nim w windzie. Wiedzie błogie życie pozbawione obowiązków. Jego idealny świat rozpada się jak domek z kart, gdy pewnego ranka ratuje sąsiadkę przed samobójczym skokiem z dachu. Lawina nieprzewidzialnych zdarzeń popchnie Marcela do rozważenia nawet najbardziej bezwzględnych rozwiązań.


BOK Białostocki Ośrodek Kultury