14. MFFK ŻUBROFFKA: Konkurs Studenci – Zestaw II

W ramach 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA zapraszamy na

Konkurs STUDENCI Zestaw II

5 grudnia 2019, godz. 20:30, Camera Cafe, ul. Lipowa 14 lok. 11
7 grudnia 2019, godz. 15:15, Kino Forum, ul. Legionowa 5
wstęp wolny


Kolejność konkursowa (97′, 16+):


We mnie / Within me
reżyserka: Maria Wider
zdjęcia: Miłosz Kasiura
Polska 2019

Sandra i Dawid zamierzają się pobrać. Przed ślubem dziewczyna musi jednak przerwać ciążę z powodu wad genetycznych płodu. Dramatyczne wydarzenie stawia pod znakiem zapytania ich wspólną przyszłość.

Krzyżówka / The Crossword
reżyser: Jan Bujnowski
zdjęcia: Jan Bujnowski
muzyka: Jan Bujnowski
Polska 2019

Starszy mężczyzna rozwiązuje krzyżówkę, w której napotyka różne hasła. Niektóre są łatwiejsze, inne trudniejsze, ale zawsze wiążą się w jakiś sposób z wydarzeniami z jego życia. Czy z pozoru prosta łamigłówka może stać się czymś więcej niż tylko sposobem na zabicie czasu?

Na niebie / Am Himmel / Heaven’s Meadow
reżyserka: Magdalena Chmielewska
zdjęcia: Manuel Prett
Austria, Polska 2018

Noc na Niebiańskiej Polanie nieopodal Wiednia. Krwawiąca Maya biegnie boso do domu w centrum miasta. Następnego dnia leci do Włoch, do Daniela. Ma nadzieję, że zapomni i że poprzez odległość i bliskość znowu odnajdzie samą siebie. Próbuje wszystko wyprzeć, żeby nie pamiętać. Okłamuje samą siebie, żeby uciec od prawdy. Daniel nie wie, co się wydarzyło, wie tylko, że Maya jest jakaś inna. Maya walczy o ponowną kontrolę nad swoim życiem. Ale zamiast tego przepływa przez nie niczym niezakotwiczona wyspa.

Chrystus Narodu / Christ of Nation
reżyser: Ewa Drzewicka
Polska 2018

Polska i Kraków w krzywym zwierciadle, bez taryfy ulgowej. To satyra na „prawdziwych” patriotów-bohaterów, niewyjaśnioną katastrofę i miasto duszące się od smogu. Polityczne odniesienia ukryte są w sytuacyjnych żartach. Animacja nie oszczędza nikogo i nie boi się poruszać kontrowersyjnych tematów. To jednak nie tylko wkładanie kija w mrowisko, ale także przypomnienie, że winą za nasze błędy i niedopatrzenia zwykle obarczamy innych. Choćby byli z kosmosu…

Strawberry boys
reżyser: Michał Toczek
zdjęcia: Michał Toczek
Polska 2018

Słodko – gorzka opowieść o miłości, dojrzewaniu i próbie realizacji marzeń. Dziewiętnastoletni Hubert na co dzień pomaga rodzicom w gospodarstwie rolnym. Marzy jednak o karierze gwiazdy muzyki disco-polo…

 

 


BOK Białostocki Ośrodek Kultury