Miles Davis i ja

Dyskusyjny Klub Filmowy „GAG” zaprasza na pokaz filmu MILES DAVIS I JA, poruszającej, pozbawionej blichtru opowieści o największej gwieździe jazzu i nieszczęśliwym człowieku!

12.10.2016, godz. 18.30
kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 11 zł

Prelekcja przed filmem i moderowanie dyskusji po filmie – Tomasz Adamski.

W drugiej połowie lat 70. XX wieku, cieszący się ogromnym uznaniem Miles Davis nagle znika z życia publicznego. Na tym właśnie zaskakującym fragmencie życia jazzowego geniusza skupia się Don Cheadle. Samotny, antypatyczny, uzależniony od środków przeciwbólowych i innych używek muzyk zaszywa się we własnym domu, gdzie głównie rozpamiętuje przeszłość, zwłaszcza nieudane małżeństwo z piękną tancerką Frances. Pewnego dnia do jego drzwi puka zdesperowany dziennikarz. Dla pismaka to początek niezwykłej, niebezpiecznej przygody, której częścią będzie nie tylko Miles Davis, ale też tajemnicza płyta z jego nowymi, niepublikowanymi nagraniami. Filmowi daleko do klasycznych, sztampowych obrazów. To psychodeliczna, sensacyjna historia i wyrazisty portret środowiska muzycznego, w jakim funkcjonował Davis w późnym okresie swojej kariery. To też historia o ambiwalencji sławy i ciężarze bycia geniuszem, w której przekonująco zagrali Don Cheadle (po obu stronach kamery) i partnerujący mu Ewan McGregor.

Don Cheadle
Amerykański aktor telewizyjny i filmowy, scenarzysta, producent i reżyser. Studiował w California Institute of the Arts. Mimo że grał w takich hitach jak “Ocean’ s Eleven” czy “Iron Man”, popularność i uznanie krytyków przyniosła mu główna rola w filmie o ludobójstwie w Rwandzie, “Hotel Rwanda” (2004). Na małym ekranie, w serialu “Kłamstwa na sprzedaż” stworzył kontrowersyjną postać Marty’ego Kaana, bezwzględnego speca od reklamy. Biograficzny film o Milesie Davisie to reżyserski debiut Cheadle’a.

Galeria

md md1 md2

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury