Zapraszamy na kolejny pokaz w ramach cyklu Psychoanalityczne Spotkania Filmowe „W głębi”. 11 stycznia w kinie Forum o godzinie 20:00 zaprezentujemy „Mój piękny syn” z Timothée Chalametem i Stevem Carellem
Psychoanalityczne Spotkania Filmowe „W głębi”: Mój piękny syn
11 stycznia 2018
kino Forum, godz. 20.00
bilet 16 zł
Prelegentami podczas najbliższego spotkania będą: Izabela Trybus i Sebastian Kiercel – psychoterapeuci psychoanalityczni PTPP.
Mój piękny syn | Beautiful Boy
reż. Felix Van Groeningen
Timothée Chalamet i Steve Carell w pierwszej tak szczerej opowieści o buncie dojrzewającego chłopaka i o ojcu, który próbuje uchronić go przed uzależnieniem.
Najnowszy film nagrodzonych Oscarami producentów ‘Moonlight’, ‘Zniewolonego. 12 Years a Slave’ i ‘Big Short’ to jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów tego sezonu. ‘Beautiful Boy’ już teraz wymieniany jest jako jeden z filmów, które tej zimy powalczą o złote statuetki w najważniejszych kategoriach. Według amerykańskiej prasy tym razem gala rozdania Oscarów należeć ma do – już wcześniej nominowanych za najlepsze role – Timothée Chalameta i Steve’a Carrella.
“Mój piękny syn” to piękna i poruszająca opowieść o chłopaku, który poszukuje swojej drogi i o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści. O miłości mężczyzny, który nie potrafił wypuścić swojego dziecka z objęć. O więzi ojca i syna, która okazała się najtrwalsza wtedy, gdy obaj zaczęli się od siebie oddalać.
Film wyreżyserował Felix van Groeningen, nominowany do Oscara za film ‘W kręgu miłości’ (2013). Scenariusz “Mojego pięknego syna” oparty został na wspomnieniach Davida Sheffa i jego syna Nica, które stały się bestsellerem, zajmując pierwsze miejsce na liście New York Timesa.
22-letni Timothée Chalamet, najmłodszy w historii nominowany do Oscara za pierwszoplanową rolę męską w filmie ‘Tamte dni, tamte noce’, wkrótce gwiazda najnowszej produkcji Denisa Villeneuve’a ‘Diuna’, w filmie “Mój piękny syn” przypieczętowuje swój status jednego z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia, a partnerujący mu na ekranie, nominowany do złotej statuetki za film ‘Foxcatcher’ Steve Carrell, tworzy jedną z najbardziej przejmujących ról w swojej karierze.
Zachęcamy do wspólnego oglądania filmu, połączonego z praktykowaniem psychoanalitycznego sposobu myślenia o kinie. Ideą cyklu jest przybliżenie odbiorcom założeń myślenia psychoanalitycznego i zachęcenie do odkrywania go w obszarze sztuki jaką jest film. Poprzez udział prelegentów z różnych dziedzin i dyskusje, proponujemy przyjrzenie się filmowi nie tylko jako dziełu, ale także analizę ukrytych w nim głębi, znaczeń i zależności. Chcemy uczynić wspólne spotkania i dyskusje okazją do przemyśleń na temat ludzkiej natury, relacji interpersonalnych i kondycji psychologicznej człowieka.
Cykl Psychoanalitycznych Spotkań Filmowych „W głębi” to wynik współpracy działającego przy Białostockim Ośrodku Kultury DKF-u „GAG” z Izabelą Trybus i Sebastianem Kiercelem, psychoterapeutami pracującymi w nurcie psychoanalitycznym.
Spotkanie odbywa się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.