Pokaz specjalny: Moonage Daydream

Zapraszamy na specjalny pokaz dokumentu ukazującego życie i geniusz Davida Bowiego, jednego z najbardziej płodnych i wpływowych artystów naszych czasów!

MOONAGE DAYDREAM

1 grudnia 2022, godz. 18:00
18 grudnia 2022, godz. 17:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 24 zł – w kasie kina Forum i na https://bilety.bok.bialystok.pl/

Uważany za jednego z największych muzyków naszych czasów, David Bowie wzbudza emocje i wpływa na popkulturę i muzykę od ponad 50 lat!

Opowiedziana za pomocą wysublimowanych, kalejdoskopowych, nigdy wcześniej nieprezentowanych materiałów pełnometrażowa odyseja filmowa Bretta Morgena (“Kurt Cobain: Życie bez cenzury”, ”Jane”) zgłębia twórczą, muzyczną i duchową podróż Davida Bowiego, a narratorem w filmie jest sam artysta!

“Moonage Daydream” to pierwszy film wspierany przez David Bowie Estate, które udzieliło reżyserowi bezprecedensowego dostępu do kolekcji archiwalnych prywatnych materiałów z całego życia artysty, w tym obszernego katalogu materiałów filmowych i osobistej kolekcji jego sztuki i poezji.

Morgen spędził cztery lata na montażu filmu, a kolejne 18 miesięcy na projektowaniu pejzażu dźwiękowego, animacji i palety kolorów. Film współtworzył wieloletni współpracownik, przyjaciel i producent muzyczny Bowiego, Tony Visconti oraz nagrodzony Oscarem® odpowiedzialny za dźwięk, Paul Massey (“Bohemian Rhapsody”).

Przez całą swoją karierę, ponad pokoleniami, Bowie uczył nas, że nasze różnice są naszymi mocnymi stronami. Za sprawą “Moonage Daydream” ten muzyczny geniusz daje nam mapę, jak przetrwać XXI wiek, a zarazem zaprasza do świętowania swojej spuścizny.

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury