#napomocUkrainie: Gęsia Skórka, The BL Blues Band, Kasa Chorych

Ukraina potrzebuje teraz naszego wielkiego wsparcia. Gorąco zachęcamy do udziału w koncercie charytatywnym, podczas którego zagrają lokalne zespoły i z którego dochód zostanie przekazany na rzecz naszych potrzebujących sąsiadów!

#napomocUkrainie: Gęsia Skórka, Kasa Chorych, The BL Blues Band

13 marca 2022, godz. 17:00
Sala Forum, ul. Legionowa 5
wstęp na koncert: cegiełka min. 30 zł przed wejściem na koncert

prowadzenie koncertu: Marcin Kozłowski / Polskie Radio Białystok
prowadzenie zbiórki: Podlaski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża

Zachęcamy także do udziału w aukcjach, podczas których można będzie wylicytować m.in. gadżety Polskiego Radia Białystok i festiwalu Jesień z Bluesem, płyty zespołów bluesowych, jedną z prac Krzysztofa Koniczka, zaproszenie do kawiarni/restauracji Gram Off On oraz sakwy ufundowane przez firmę Crosso!
Można będzie także napić się pysznej kawy (za symboliczną opłatę do puszki) przygotowanej przez pijalnię kawy Pożegnanie z Afryką.

 

Gęsia Skórka Blues Band
Zespół istnieje od 2014 roku, ale przed publicznością zadebiutował rok później. Od początku gra bluesa i jego pochodne. W swoim repertuarze ma autorskie kompozycje i najsłynniejsze bluesowe covery.

The BL Blues Band (Łomża)
Nieszablonowy zespół bluesowy o łagodnym usposobieniu, żywo reagujący na zjawiska dźwiękowe. Od czerwca 2011 roku poszukuje ukojenia „bólu duszy” w takich gatunkach muzycznych jak blues, country, rock and roll, reggae, funky, a nawet jazz. Nie stroni od własnej twórczości i takową też posiada.
The BL Blues Band uczestniczy w prywatnym projekcie ożywiania Łomży pod patronatem własnym.

Skład zespołu:
Mariusz Brzostowski – śpiew, gitara rytmiczna
Paweł Podeszwik – instrumenty klawiszowe
Marcin Bienias – perkusja
Bartłomiej Leszczyński – gitara basowa
Jan Yaniu Górski – gitara solowa

Kasa Chorych
Niekwestionowana legenda polskiego blues-rocka, należąca do grona najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki (nie tylko bluesowej). Zespół został założony w 1975 roku przez grającego na harmonijce ustnej Ryszarda „Skibę” Skibińskiego i gitarzystę Jarosława Tioskowa. To dzięki nim polski blues w połowie lat 80. zyskał nowy, świeży wymiar i dostał zastrzyk ożywczej energii, co sprawiło, że bluesem zainteresowali się również młodzi ludzie, a muzyka bluesowa rozbrzmiewała na najważniejszych festiwalach rockowych w Polsce. Po tragicznej śmierci „Skiby” w 1983 roku, zespół zawiesił działalność. Dopiero w 1992 roku, muzycy pod wodzą Jarosława Tioskowa skrzyknęli się na nowo.
W 2017 roku, po ponad 40 latach grania zespół Kasa Chorych ogłosił koniec działalności. Jednak miłość do muzyki i wspólnego grania sprawiają, że artyści nadal spotykają się na scenie.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.


BOK Białostocki Ośrodek Kultury