W ramach 33. Dni Sztuki Współczesnej i cyklu Białostoczanie na DSW zapraszamy na monodram Natalii Sakowicz
POBUDKA
23 maja 2018, godz. 18.00
Teatr Szkolny im. J. Wilkowskiego, ul. Sienkiewicza 14
bilety: 10 zł (przedsprzedaż) / 20 zł (w dniu spektaklu) w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ (ul. Warszawska 19), online: bilety.bok.bialystok.pl oraz w miejscu wydarzenia na pół godziny przed jego rozpoczęciem
UWAGA! BILETY WYPRZEDANE!
“Pobudka”
Dawno dawno temu, a może i nie tak dawno, a właściwie to może teraz, żyje sobie pewna dziewczyna. Nie jest ani specjalnie ładna, ani dobra, pobożna tym bardziej, nie jest jedną z księżniczek, o których sama czytała w dzieciństwie. Jest po prostu zwyczajną dziewczyną jakich wiele w jej krainie. Dziewczyna powinna już dorosnąć i stać się kobietą. Powinna wiele rzeczy, a jeszcze więcej nie powinna. Tymczasem ona gubi się w lesie. Niezdara. A tu, jak wiadomo, czyha pełno niebezpieczeństw. Dobrze byłoby wydostać się z tego lasu, jednak nie wiadomo która ścieżka jest właściwa…
„Pobudka” to solowy spektakl lalkowy, inspirowany najpopularniejszymi baśniami braci Grimm. Głównym tematem przedstawienia jest kobiecość dzisiaj. Co łączy współczesną dziewczynę ze Śpiącą Królewną czy z Czerwonym Kapturkiem? Czy mają jeszcze wspólne tematy czy są sobie zupełnie obce?
Spektakl zrealizowany w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Białegostoku
Partnerzy spektaklu: Białostocki Teatr Lalek, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku
Premiera spektaklu: 30 grudnia 2017
Pomysł i wykonanie: Natalia Sakowicz
Opieka artystyczna: Marcin Bartnikowski
Dramaturgia: Zuzanna Bojda
Scenografia: Maria Żynel
Muzyka: Anna Stela
Konsultacje choreograficzne: Marta Bury
Światło: Maciej Iwańczyk
Natalia Sakowicz – aktorka, tancerka, asystentka w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Wcześniej związana z Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku („Momo” reż. Agnieszka Korytkowska-Mazur, „Rewizor” reż. Jacek Jabrzyk, „Dziady III” reż. Natalia Korczakowska). Współpracuje z warszawskim Teatrem Dramatycznym („Cabaret” reż. Ewelina Piotrowska), Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie („Baśnie z 1001 bloku” reż. Magdalena Miklasz), Warszawską Operą Kameralną (Scena Marionetek: „La serva padrona”, „Uprowadzenie z Seraju” w reż. Lesława Piecki) oraz z teatrami niezależnymi: Teatrem Malabar Hotel („Danton” reż. Magdalena Miklasz, „Wesele” reż. Marcin Bartnikowski i Magdalena Czajkowska, „Don Juan” reż. Ewa Piotrowska) i Teatrem Latarnia („Dzienniki Majdanu. Wschód!”, „Władcy” reż. Mateusz Tymura). W 2017 roku stworzyła autorski spektakl „Pobudka” zrealizowany w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Białegostoku.