Neonowy Byk

Działający przy Białostockim Ośrodku Kultury Dyskusyjny Klub Filmowy „GAG” zaprasza 26 września 2016 na godz. 18.30 do kina Forum na pokaz filmu NEONOWY BYK – laureata głównej nagrody na ostatniej edycji Warszawskiego Festiwalu Filmowego, wciągającej opowieści o czwórce wiecznych podróżników, która jest równocześnie metaforą stale przeobrażającej się Brazylii.

Prelekcja przed filmem Maciej Białous – pracownik Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku, wolontariusz Fundacji UwB. W pracy naukowej zajmuje się między innymi socjologią filmu.
Bilet 11 zł.

Neonowy byk / Boi Neon
Reżyseria: Gabriel Mascaro
Produkcja: Brazylia/Urugwaj/Holandia 2015, 101′
Obsada: Juliano Cazarré, Maeve Jinkings, Aline Santana, Carlos Pessoa, Vinicíus de Oliveira

Iremar bierze udział w Vaquejadas – rodeo w północno-wschodniej Brazylii. To sport dla prawdziwych macho. Jego domem jest przyczepa, którą wozi byki z przedstawienia na przedstawienie. Towarzyszy mu tancerka egzotyczna Galega, jej bezczelna córka Cacá oraz Zé, towarzysz z rodeo. Wspólnie tworzą rodzinę. Po przedstawieniach zaszywa się w swojej ciężarówce i szyje stroje utkane brokatem i cekinami marząc o zostaniu projektantem mody.  Świecidełka, sexy kroje i zmysłowe tkaniny urozmaicają mu każdy wieczór.

Grand Prix na Warszawskim Festiwalu Filmowym 2015
Nagroda na MFF w Wenecji 2015

Gabriel Mascaro
Brazylijski reżyser i artysta wizualny. Urodził się w 1983 roku w Recife. Ukończył studia w zakresie komunikacji społecznej na Uniwersytecie Federalnym Pernambuco. Jego filmy dokumentalne i instalacje wideo były prezentowane na najważniejszych festiwalach filmowych, wydarzeniach artystycznych i w galeriach sztuki. Jego pierwszy film fabularny “Ventos de Agosto” miał premierę w konkursie w Locarno w 2014 roku i został nagrodzony specjalnym wyróżnieniem. “Boi Neon” to jego drugi film fabularny, który miał premierę na festiwalu w Wenecji, następnie w Toronto 2015.

Po filmie przeniesiemy się do kącika kawiarnianego w foyer kina Forum, gdzie kosztując wybornej herbaty i kawy będziemy prowadzić dyskusję o obejrzanym filmie.
Specjalny wybór herbat na spotkania DKF dostarczy nam sklep Kawa-herbata, znajdujący się w C.H.Park w Białymstoku, lok. 115.

Więcej, pachnących doskonałą kawą i herbatą, informacji znajdziecie tutaj: www.kawa-herbata.com.pl

KAWA_HERBATA

Galeria

fb plakat

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury