New Bone

W ramach cyklu Jazz na BOK-u zapraszamy na koncert:

New Bone

23 września 2018, 20.00, klub FAMA
Bilety: 20 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu) – do kupienia w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Kwintet jazzowy złożony z młodych, utytułowanych muzyków. Czterema płytami (w tym trzema autorskimi) utwierdził swoją pozycję na polskim rynku jazzowym. Entuzjastycznie o ich muzycznych dokonaniach wypowiadały się takie autorytety w tej dziedzinie, jak Jarek Śmietana czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie zarówno polskiej, jak i zagranicznej, przyczynił się do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju. Grupa otrzymuje propozycje koncertów w najdalszych zakątkach globu, obecnie trwają prace nad kolejnymi zagranicznymi występami.

Formacja zaprezentowała się w ramach drugiej edycji festiwalu Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu w Moskwie, a także podczas Międzynarodowego Delhi Jazz Festival w 2013 r. Formacja była jedną z gwiazd Varna Summer International Jazz Festival w Bułgarii w 2014 r. oraz brała dział w festiwalu Art Jazz Cooperation – Ukraina 2015. Warto dodać, że zespół w czasie pobytu w Indiach zapisał się także w historii jako pierwsza formacja, która wystąpiła z koncertem jazzowym na żywo w Kaszmirze!

Tomasz Kudyk
Trębacz, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Jazz stał się jego pasją już w szkole średniej, na co niewątpliwie miał wpływ jego ojciec Jan Kudyk (lider Jazz Band Ball Orchestra). Tomasz Kudyk jest autorem większości kompozycji wykonywanych przez zespół New Bone. Koncertował na wielu znaczących festiwalach w kraju i zagranicą.

Dominik Wania
W 2005 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie, w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula. Współpracuje i występuje ze znakomitościami sceny jazzowej polskiej i zagranicznej: Tomaszem Stańko, Piotrem Baronem, Jackiem Kochanem, Maciejem Sikałą, Adamem Pierończyk czy Piotrem Wojtasikiem.

Bartłomiej Prucnal
Najmłodszy członek zespołu. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale Jazzu i Muzyki Współczesnej, w klasie dr. Ryszarda Krawczuka. Uczestnik i laureat wielu festiwali w Polsce i za granicą. Współpracował z wieloma cenionymi zespołami i muzykami, m.in. Leszkiem Zadło, Wojciechem Groborzem, Zbigniewem Namysłowskim, Jarkiem Śmietaną, Michałem Urbaniakiem.

Maciej Adamczak
Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach, w klasie kontrabasu Jacka Niedzieli. Jest laureatem kilku krajowych konkursów, m.in. Jazz Juniors (Marcin Zupanski Quartet, I nagroda,1997), Jazz nad Odrą, Pomorska Jesień Jazzowa. Współpracował m.in. z: Quintessence Eryka Kulma, kwartetem Krzysztofa Popka, kwartetem Janusza Skowrona, kwintetem Marka Bałaty.

Dawid Fortuna
Jest absolwentem bydgoskiej Szkoły Muzycznej im. Artura Rubinsteina, gdzie uczył się pod okiem znakomitego pedagoga Mirosława Zyty. Kilka lat temu ukończył Akademię Muzyczna w Krakowie – Wydział Muzyki Klasycznej oraz Jazzowej. Miał okazje występować m.in. z Januszem Muniakiem, Tomaszem Stańko, Leszkiem Możdżerem czy Adamem Pierończykiem.

Galeria

New Bone Jazz na BOKu – New Bone (1) Jazz na BOKu – New Bone (2) Jazz na BOKu – New Bone (3) Jazz na BOKu – New Bone (4) Jazz na BOKu – New Bone (5) Jazz na BOKu – New Bone (6) Jazz na BOKu – New Bone (7) Jazz na BOKu – New Bone (8) Jazz na BOKu – New Bone (14) Jazz na BOKu – New Bone (15) Jazz na BOKu – New Bone (16)

BOK Białostocki Ośrodek Kultury