Nić widmo

Działający przy Białostockim Ośrodku Kultury Dyskusyjny Klub Filmowy „GAG” zaprasza pokaz filmu „NIĆ WIDMO” – nagrodzonego Oscarem w kategorii Najlepsze Kostiumy amerykańskiego dramatu – prawdopodobnie ostatniego filmu z udziałem Daniela Day-Lewisa

Dyskusyjny Klub Filmowy „GAG”: NIĆ WIDMO
kino Forum | 11 kwietnia | godz. 18.00
Bilet: 11 zł

Prelekcja przed i dyskusja po filmie: Maciej Białous

NIĆ WIDMO, 130′
scenariusz i reżyseria: Paul Thomas Anderson
występują: Vicky Krieps, Daniel Day-Lewis, Lesley Manville

Londyn, lata pięćdziesiąte. Słynny krawiec Reynolds Woodcock (Daniel Day-Lewis) wraz z siostrą Cyril (Lesley Manville) stanowią centrum brytyjskiej mody, ubierając gwiazdy filmowe, rodzinę królewską, socjetę, damy i debiutantki. Wszystko to w wytwornym stylu The House of Woodcock. Przez życie Woodcocka przewija się mnóstwo kobiet, inspirują go, towarzyszą, on wciąż pozostaje kawalerem. Aż do momentu, w którym w jego życiu pojawia się Alma (Vicky Krieps), która wkrótce staje się jego muzą i kochanką. Jego uporządkowane życie burzy miłość. W swym najnowszym filmie Paul Thomas Anderson („Magnolia”, „Aż poleje się krew”, „Mistrz”) maluje fascynujący portret artystycznego szału oraz kobiet, które sprawiają, że świat nie przestaje się kręcić. To ósmy film w dorobku Andersona i druga współpraca z Day-Lewisem.

Film wyróżniony 6 nominacjami do Oscara®: najlepszy film, najlepszy reżyser (Paul Thomas Anderson), najlepszy aktor pierwszoplanowy (Daniel Day-Lewis), najlepsza aktorka drugoplanowa (Lesley Manville), najlepsza muzyka, najlepsze kostiumy, które finalnie otrzymały ostatecznie statuetkę Oscara.

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury