Niewidzialni

W ramach festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar zapraszamy na Inny Wymiar Sztuki i wystawę

NIEWIDZIALNI

20 sierpnia 2020, godz. 12:00-20:00
21 sierpnia – 6 września 2020, godz. 8:00-20:00
Rynek Kościuszki

wystawa dostępna do 6 września

Zapraszamy także na spotkanie z twórcami wystawy – w czwartek, 20 sierpnia o godz. 17:30 do Klubu Fama (ul. Legionowa 5).

Pomysł: Anna Rudyk
Zdjęcia: Stepan Rudyk

„Niewidzialni” to projekt fotograficzny o Ukraińcach żyjących w Wielkopolsce, w którym wzięło udział 50 bohaterów reprezentujących różne środowiska i profesje. Jego celem było obalenie mitu „Ukrainka – sprzątaczka oraz Ukrainiec – budowlaniec” i przedstawienie Ukraińców jako ciekawych ludzi, często nam nieznanych, na co dzień niewidocznych czy niewidzialnych, którzy żyją i funkcjonują tuż obok nas.

Integracyjną częścią projektu jest prezentacja „Jakie masz marzenie?”, w której bohaterowie opowiadają o swoich pragnieniach, a czasem po prostu zastanawiają się na głos, czy w ogóle mają marzenia… czy mają prawo i chęć marzyć.

Organizatorzy: Białostocki Ośrodek Kultury, Stepan Rudyk i Anna Rudyk

Strona projektu na FB

innywymiar.bialystok.pl

Galeria

Niewidzialni_wystawa_fot Natalia Kalina (2) Niewidzialni_wystawa_fot Natalia Kalina (3) Niewidzialni_wystawa_fot Natalia Kalina (7) Niewidzialni_wystawa_fot Natalia Kalina (8) Niewidzialni_wystawa_fot Natalia Kalina (10) Niewidzialni_wystawa_fot Natalia Kalina (11) Niewidzialni_wystawa_fot Natalia Kalina (15) Niewidzialni_wystawa_fot Natalia Kalina (16) Niewidzialni_wystawa_fot Natalia Kalina (18) Niewidzialni_wystawa_fot Natalia Kalina (20) Niewidzialni_wystawa_fot Natalia Kalina (21) Niewidzialni_wystawa_fot Natalia Kalina (22) Niewidzialni_wystawa_fot Natalia Kalina (23)

BOK Białostocki Ośrodek Kultury