Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – pokaz promocyjny dla nauczycieli

Białostocki Ośrodek Kultury – Kino Forum, Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, WSiP – Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne zapraszają nauczycieli i edukatorów na specjalny, przedpremierowy pokaz filmu „Twój Vincent”. Będzie to pokaz promocyjny programu NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ 2017/2018

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej- pokaz promocyjny dla nauczycieli
Kino Forum, 20 września, godz. 15:30
Wstęp wolny –  obowiązują zapisy:
– infolinia 801220555
https://form.wsip.pl/ekonferencje/index.php?id=67

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową i rekomendowany przez MEN.

Twój Vincent
reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman / animacja, dramat, kryminał / Polska, Wielka Brytania 2017 / 95’
Produkcja przełomowa i awangardowa. Nagradzany na międzynarodowych festiwalach, biorący udział w Konkursie Głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i w MFF T-Mobile Nowe Horyzonty to, dosłownie, ożywiony malarski obraz na ekranie. W filmie „grają” 94 dzieła Vincenta van Gogha w formie bardzo zbliżonej do oryginałów, a kolejnych 31 obrazów zostało przez twórców częściowo lub znacząco przekształconych na potrzeby filmowej opowieści. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy przyjechali do pracowni w Polsce i w Grecji, aby zrealizować to niezwykłe zadanie. „Twój Vincent” przywołuje twórczość van Gogha, jednocześnie opowiadając o jego pełnym pasji, nieszczęśliwym życiu i tajemniczej śmierci.

Przedpremierowe pokazy filmu odbędą się w kilkunastu kinach w Polsce a towarzyszyć im będzie specjalna publikacja dotycząca filmu i sposobów jego wykorzystania w procesie dydaktycznym. Za jej powstanie odpowiedzialne są wspólnie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej i WSiP – Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne.

„Twój Vincent” to film opowiadający o ostatnich dniach życia Vincenta van Gogha i jego zagadkowej śmierci. Czy naprawdę popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni, od ostatniego listu artysty, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny? „Twój Vincent” został nakręcony jako standardowy film aktorski, a następnie każda klatka została ręcznie przemalowana w technice olejnej. Efekt końcowy to połączenie gry aktorskiej i kunsztu malarskiego animatorów, którzy wszystkie postacie odtworzyli za pomocą farby olejnej. Współautorem scenariusza do filmu jest prozaik i tłumacz Jacek Dehnel, zdjęcia współtworzył Łukasz Żal („Ida”, „Joanna”), autorem muzyki jest Clint Mansell, a wśród producentów znalazł się wybitny operator Sean Bobbitt.

 

 

 

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury