Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – stacjonarnie i online

Zachęcamy do korzystania z programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej!

W tym sezonie po raz pierwszy istnieją dwie opcje skorzystania z programu NHEF:
* tradycyjna, czyli wizyta w kinie (tu możliwość ograniczenia seansu do grupy z jednej szkoły)
* online (chętni otrzymują link do filmu wraz z potrzebnymi materiałami)

Zapisy W WERSJI TRADYCYJNEJ przez formularz zgłoszeniowy:
http://panel.nhef.pl/zgloszenie/

Zapisy W WERSJI ONLINE przez formularz zgłoszeniowy:
http://panel.nhef.pl/zgloszenie/

NHEF online to filmy dostosowane do wszystkich poziomów edukacji: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. To cykle oparte na 4 tytułach, prelekcje, omówienie filmów i tutoriale warsztatów plastycznych w formie nagrań, karty pracy, scenariusze lekcji oraz analizy psychologiczne do pobrania.
Oferujemy cykle dla każdego poziomu nauczania, a w każdym z nich po 4 filmy.
Cena za pojedynczy dostęp – 8 zł dla osoby.
Filmy dopełnią prelekcje, warsztaty oraz omówienia po seansie. W zależności od wieku widzów będzie to 5-15 min lub 10-20 min.
Więcej informacji:
https://nhef.pl/nhef-online

Seanse stacjonarne i online mogą funkcjonować jednocześnie – nie trzeba się deklarować na jedną opcję.
To, która opcja będzie w jakim przypadku, będzie zależało wyłącznie od ustaleń związanych z sytuacją pandemii

Katalog filmów online:
NHEF katalog filmów online


NHEF
to comiesięczne projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych dostosowanych do etapów kształcenia od edukacji wczesnoszkolnej po szkoły ponadpodstawowe. Program edukacji filmowej powiązany jest z podstawą programową i realizowany jest przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Katalog filmów:
Katalog nhef 2020_2021

W katalogu na rok szkolny 2020/2021 znajdują się wszystkie niezbędne informacje o programie. W nadchodzącym roku przygotowanych zostało 158 filmów w ramach 17 cykli tematycznych, wśród których znalazły się aż 24 premierowe tytuły. Po raz pierwszy widzowie zobaczą m.in.: nagrodzony Złotą Palmą w Cannes za reżyserię dla J.P Dardenna i L.Dardenna film „Młody Ahmed”, niezwykle poruszający obraz „Mój piękny syn” w reż. F. V. Groeningena (w rolach głównych Timothée Chalamet i Steve Carell) oraz najlepsze produkcje polskiego kina historycznego ostatnich lat (film M. Rosy „Piłsudski”, „Katyń” w reż. A. Wajdy oraz „Pianista” w reż. R. Polańskiego).

W tym roku dla uczniów klas szkół ponadpodstawowych został przygotowany nowy cykl „Plastyka w kinie”. Zobaczymy w nim filmy, które m.in. przybliżają życie i twórczość artystów („Salvador Dali – w poszukiwaniu nieśmiertelności” w reż. D. Pujola i „Van Gogh. U bram wieczności” w reż. J. Schnabela) oraz przełomowe kierunki w sztuce współczesnej („Performer”, reż. M. Sobieszczański, „Wyjście przez sklep z pamiątkami”, reż. Banksy).

Jak pracujemy z filmem?
Przy każdym cyklu wskazujemy związki z podstawą programową, przygotowujemy prezentację multimedialną oraz prelekcję, a nauczycielom zapewniamy obszerne materiały dydaktyczne (scenariusze lekcji i analizy psychologiczne).
W zależności od wieku naszych widzów proponujemy również warsztaty plastyczne i dyskusje.


BOK Białostocki Ośrodek Kultury