Nowy Orlean: Miasto Muzyki / WYDARZENIE ODWOŁANE

WYDARZENIE ODWOŁANE
szczegółowe informacje o zwrocie biletów

Zapraszamy na pokaz filmu:

Nowy Orlean: Miasto Muzyki

12 listopada 2020, godz. 18:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 16 zł – do kupienia w kasach kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Wytyczne dla Kina Forum
Oświadczenie do kina Forum

Nowy Orlean: Miasto Muzyki / Up from the Streets. New Orleans: The City of Music
scenariusz, reżyseria, produkcja: Michael Murphy
muzyka: Terence Blanchard i goście
zdjęcia: Mark Moore
rok produkcji: 2019
czas trwania: 103 minuty

NOWY ORLEAN: MIASTO MUZYKI odkrywa przed widzem przebogate dziedzictwo kulturowe chyba najbardziej muzycznego miasta w świecie: Nowego Orleanu. Poprzez historię miasta i jego muzyczne dzieje prowadzi nas na ekranie nominowany do Oskara oraz 6-krotny zdobywca nagrody Grammy kompozytor jazzowy Terence Blanchard. Poznajemy historię narodzin jazzu i innowacji w nim, R&B, funky.

Nowy Orlean to miasto wyjątkowe. Tętni muzyką, poczynając od dźwięków bębnów na Congo Square w XVIII wieku aż po wspaniałe formy jazzowe słyszalne na każdym rogu miasta w czasach obecnych. Muzyka Nowego Orleanu to potężna forma wyrazu. To ona służyła ludziom, aby wyrazić pragnienie wolności oraz dać upust swoim frustracjom z powodu niesprawiedliwości rasowych czy prawa Jima Crowa . To miasto posiada uzdrowicielską moc, która pomogła mu wrócić do życia po niszczycielskim huraganie Katrina i nadal jest bardzo ważną trybuną dla dążeń na rzecz likwidacji uprzedzeń rasowych.

Reżyser Michael Murphy oraz producent wykonawczy Terence Blanchard zabiorą was w miejsca gdzie kultura i historia miasta odbija się w muzyce, a muzyka wpływa na kulturę, podnosi ze zgliszcz i jednoczy jego mieszkańców. W filmie zobaczymy archiwalne i niedawno odrestaurowane występy takich legend jak Louis Armstrong , Fats Domingo, Allen Toussaint , Dr. John, The Neville Brothers, The Preservation Hall Jazz Band. Występy te przeplatane są rozmowami z takimi legendami muzyki jak Branford Marsalis, Wynton Marsalis, Robert Plant, Keith Richards, Bonnie Raitt, Harry Connick, Dr. Michael White, Sting i wielu innych.


BOK Białostocki Ośrodek Kultury