Outings Project – Białystok

Po raz pierwszy w Białymstoku OUTINGS PROJECT, czyli ze ścian muzeów na ściany ulic!

W ramach tegorocznego festiwalu ¿Underground/Independent?, Julien De Casabianca, francuski artysta sztuk wizualnych i filmowiec zrealizuje w Białymstoku swój słynny projekt, wyprowadzający dzieła sztuki z muzeów na ściany miejskich budynków.

Julien De Casabianca na murach największych miast świata rozkleja prace znanych malarzy, które na co dzień można zobaczyć tylko w muzeach. Do tej pory jego Outings Project można było zobaczyć w takich miastach, jak: Londyn, Paryż, Nowy Jork, Hamburg czy Barcelona. Tym razem odwiedzi nasze miasto i na ścianach białostockich budynków zaprezentuje prace z lokalnych muzeów.
Artysta o swoim projekcie: Wybieram obrazy, które mnie poruszają. Nie chodzi o ich artystyczną wartość, lecz o emocje, które u mnie wywołują. Sztuka w muzeach bywa zapomniana, oglądana przez wąskie grono turystów i koneserów. Trzeba to zmienić.

Outings Project jest w swej formule stosunkowo prosty do zrealizowania, Julien De Casabianca uczynił zeń światowy projekt partycypacyjny, do którego każdy może się przyłączyć.

Outings Project w Białymstoku – kiedy i gdzie?
W piątek i sobotę 24 i 25 marca artysta będzie realizował swój projekt na ścianach budynków przy ulicach: Św. Mikołaja 8, Młynowej 2 i 4 oraz Kijowskiej 1.

Spotkanie z artystą
Na otwarte spotkanie z Julienem De Casabianca zapraszamy w piątek, 24 marca o godz. 18:00 do klubu Fama przy ul. Legionowej 5.

Organizator: Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG”

Za pomoc w realizacji projektu dziękujemy:
Zarządowi Mienia Komunalnego w Białymstoku
Muzeum Podlaskiemu w Białymstoku
Zespołowi ds. Estetyki Przestrzeni Publicznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku
Miejskiemu Konserwatorowi Zabytków w Białymstoku
Panu Cezaremu Kuleszy

Galeria

Outings Project Outings Project3

BOK Białostocki Ośrodek Kultury