Paulina Przybysz: Odwilż / KONCERT ODWOŁANY

Paulina Przybysz: Odwilż

14 maja 2021, godz. 19:00
sala Forum, ul. Legionowa 5

Z powodu przedłużenia zamknięcia instytucji kultury koncert został odwołany.

W sprawie zwrotu biletów prosimy o kontakt z kasą Forum (w godz. 9:00-17:00): tel. 85 746 13 20 lub e-mail: kasa.forum@bok.bialystok.pl

Paulina Przybysz znana jest z takich składów i wcieleń jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax, Archeo. Rocznik ’85, pamięta dobrze lata dziewięćdziesiąte i mocno szanuje historię muzyki, ale z tym bagażem chętnie nurkuje w nowych brzmieniach. Dorastała w busie z kolegami z Sistars i siostrą, ale po zawieszeniu działalności zespołu szybko przeszła do nowych wydawnictw, by w 2017 powrócić na scenę pod swoim imieniem i nazwiskiem z nagrodzoną Fryderykiem za najlepszy album elektroniczny płytą „Chodź tu”.

Otwartość na muzykę prowadziła ją przez ostatnie lata niezliczoną liczbę kolaboracji studyjnych i koncertowych, między innymi z ludźmi takimi jak Stanisław Sojka, Tomasz Stańko, Night Marks Electric Trio, Pharoahe Monch, Keyon Harold, Krzysztof Zalewski, Envee, Grubson, Basia Wrońska En2ak, Mr Krime. Ta lista się nie kończy, bo Paulina nie umie odmawiać sobie muzycznych poszukiwań i połączeń. Przez dwa ostatnie lata odpowiadała jako dyrektorka artystyczna za trasę Women’s Voices, gdzie czołowe polskie wokalistki takie jak Kayah, Edyta Bartosiewicz, Brodka, Nosowska, Natalia Przybysz i wiele innych cudownych głosów mogły razem budzić kobiecą energię i świadomość ekologiczną, jak również zasilała z siostrą projekt Zalewski Śpiewa Niemena, dołączyła do zacnego grona składu Culture Revolution, który łączył światowe gwiazdy jazzu i hip hopu z polskimi muzykami.

W lutym 2020 ukazał się jej drugi solowy album „Odwilż”, nagrany przy współpracy ze zdolnymi młodymi producentami, po raz pierwszy w historii wydawnictw artystki w całości napisany przez nią w języku polskim przy współpracy z ekipą młodych zdolnych producentów.  Królowa dygresji przeplata tematykę społeczną z romantyczną, intymną szczerością, wpuszczając do swojego świata znakomitych gości.

 

 


BOK Białostocki Ośrodek Kultury