Pewnego razu w listopadzie + spotkanie z Andrzejem Jakimowskim

Podlaska Akademia Kultury przy Białostockim Ośrodku Kultury oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej zapraszają na film

PEWNEGO RAZU W LISTOPADZIE i spotkanie z reżyserem Andrzejem Jakimowskim

1 lipca 2018, godz. 16.00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 8 zł – do kupienia w kasie kina Forum i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Pewnego razu w listopadzie
Polska 2017, 92
reż. Andrzej Jakimowski
obsada: Agata Kulesza, Grzegorz Palkowski, Edward Hogg, Jacek Borusiński

Marek właśnie rozpoczyna studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Ma piękną i odwzajemniającą jego uczucie dziewczynę, Olę. Na co dzień troskliwie opiekuję się matką, z którą mieszka w przedwojennej kamienicy. Kiedy w wyniku eksmisji rodzina traci dach nad głową, rozpoczyna się wyczerpująca tułaczka po Warszawie – między jedną noclegownią a drugą. W końcu Markowi udaje się wynegocjować miejsce w skłocie w centrum miasta. Szczęście bohaterów nie trwa długo, bo w stolicy właśnie rozpoczyna się manifestacja niepodległościowa. Do budynku, w którym znaleźli schronienie, próbuje wedrzeć się grupa agresywnych chuliganów. Wydarzenia, jakie rozegrają się w murach skłotu, odcisną piętno na życiu wszystkich bohaterów.

Chciałbym, abyśmy na ekranie ujrzeli Warszawę bez filmowego make-up’u. Taką, jaka jest naprawdę. Sceny uliczne z udziałem bohaterów realizowaliśmy w autentycznym tłumie. Zależało mi na realizmie obrazów, niekiedy brutalnych. Moi bohaterowie zetknęli się z podniosłością patriotycznych uczuć w wielkiej skali, jak i z aktami przemocy. Były to prawdziwe zdarzenia, które utrwaliliśmy w dokumentalnych zdjęciach.
Andrzej Jakimowski, reżyser

Galeria

Pewnego razu_www Pewnego razu2 Pewnego razu3 Plakat_Pewnego_razu_w_listopadzie PAK_Andrzej Jakimowski (1) PAK_Andrzej Jakimowski (2) PAK_Andrzej Jakimowski (3) PAK_Andrzej Jakimowski (4) PAK_Andrzej Jakimowski (5) PAK_Andrzej Jakimowski (6) PAK_Andrzej Jakimowski (7) PAK_Andrzej Jakimowski (8) PAK_Andrzej Jakimowski (9) PAK_Andrzej Jakimowski (10) PAK_Andrzej Jakimowski (11) PAK_Andrzej Jakimowski (12)

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury