Pieśni Leara – spektakl

Spektakl Teatru Pieśń Kozła

Napisano już dziesiątki pochwalnych tekstów o tym spektaklu. Zachwycali się nim recenzenci, krytycy, jurorzy i widzowie najważniejszych scen i festiwali teatralnych na świecie. To nieustannie tworzone i tworzące się dzieło Teatru Pieśń Kozła, słynącego z wielowarstwowych realizacji-majstersztyków, dotykających głębokich warstw emocji, symboli, uniwersalnych gestów-kluczy.

Pieśni Leara nie są linearną opowieścią, lecz ukazują świat energii i rytmów rządzących Szekspirowskim dramatem. Zespół polifonicznie obrazuje i akcentuje kluczowe sceny z Króla Leara, które posłużyły za inspirację do snucia historii za pomocą słów, gestów i muzyki. Każda pieśń jest punktem wyjścia do kolejnego „dramatycznego poematu”.

Teatr Pieśń Kozła, założony w 1996 roku przez Grzegorza Brala i Annę Zubrzycki, przez lata swej działalności zdobył międzynarodowe uznanie jako jeden z najbardziej nowatorskich zespołów europejskich, wykorzystujący w swej praktyce trening aktorski i nieustannie poszukujący nowych rozwiązań artystycznych.

„To jest esencja Leara, wysuszona i skondensowana; bardziej odczuwana niż oglądana i absorbowana do momentu, aż nie tyle będzie przyswojona podskórnie, co raczej przesiąknie Cię do szpiku kości. Przez pół godziny po spektaklu byłem nieruchomy, zbyt rozbity, by stanąć. Spektakl jest jak odtruwanie całego organizmu, jak katharsis – czyste, proste i transcendentne”. – Matt Trueman dla „The List”

Reżyseria: Grzegorz Bral; muzyka: Jean-Claude Acquaviva, Maciej Rychły; obsada: Monika Dryl, Anu Salonen, Ilenia Cipollari, Emma Bonnici, Julianna Bloodgood, Kacper Kuszewski, Gabriel Gawin, Rafał Habel, Łukasz Wójcik, Paolo Garghentino, Maciej Rychły

Galeria zdjęć na stronie festiwalu: www.dsw.bialystok.pl

Galeria

Fot. Karol Jarek

Fot. Karol Jarek

Fot. Karol Jarek

Fot. Karol Jarek


Video

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury