DKF “GAG”: Pisklę

Dyskusyjny Klub Filmowy “GAG” zaprasza na pokaz filmu będącego wyjątkowym połączeniem horroru, baśni i opowieści o dorastaniu i przywołującym na myśl najlepsze tytuły ze stajni A24!

PISKLĘ

17 października2022, godz. 18:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
Bilety: 18 zł – w kasie, 16 zł – online: https://bilety.bok.bialystok.pl/

Prelekcja i dyskusja: dr Maciej Białous

Tinja to nieśmiała nastoletnia gimnastyczka wychowywana przez apodyktyczną matkę, której marzy się życie jak z Instagrama – z perfekcyjnymi śniadaniami, wiecznie uśmiechniętymi dziećmi i fałszywym rodzinnym szczęściem. Pewnego dnia Tinja znajduje w lesie umierającą wronę i jej samotne jajko. Postanawia zabrać je do domu, by wykluł się z niego ptak. Jajko rośnie jednak do ogromnych rozmiarów, a Tinja nie zdaje sobie sprawy, że za chwilę doprowadzi do narodzin potwora.

“Pisklę” to unikatowe połączenie horroru, baśni i filmu o dojrzewaniu, które zachwyciło widzów nie tylko na festiwalach w Sundance, Sitges i Transylwanii, ale także widzów festiwali Nowe Horyzonty we Wrocławiu i Octopus w Gdańsku. Debiut Hanny Bergholm ma obecnie 92% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes, a niezwykle pozytywne recenzje filmu opublikowały takie media jak New York Times, Variety, IndieWire czy Thrillist.

Choć “Pisklę” ma wiele elementów horroru, film Hanny Bergholm to ambitna i fascynująco opowiedziana historia dojrzewania i wyzwalania się spod jarzma toksycznych rodziców, bliska filmom ze stajni A24.

Po filmie zapraszamy na dyskusję przy doskonałej kawie, herbacie oraz słodkim poczęstunku ufundowanym przez Baristacja – Kawiarnio-Piekarnia

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury