Planeta Polar / DJ Basy Tropikalne

W ramach 9. Festiwalu Kultur i Podróży “Ciekawi Świata” zapraszamy na koncert i festiwalowe afterparty

PLANETA POLAR / DJ BASY TROPIKALNE (before i afterparty)

26 października 2019, godz. 21:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
bilet: 10 zł – do kupienia w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ i na stronie bilety.bok.bialystok.pl
9. Festiwal Kultur i Podróży Ciekawi Świata

Planeta Polar
Czy można “zapakować” południowoamerykańską dżunglę i sprowadzić na Litwę? Można! Dowodem na to jest litewskie trio: Jonas Narbutas, Adomas Koreniukas i Vytautas Puidokas.
Słuchanie ich muzyki przypomina kosmiczną podróż do Kolumbii, ojczyzny cumbii. Co więcej, muzycy śpiewają po hiszpańsku, ale wyglądają jak… trzy wróżki z odległej planety, z Waszych snów…
Takie połączenie, doprawione elektroniką sprawia, że ich muzyka jest barwna i łatwa do tańczenia, a udział w ich koncercie zamienia się w gorący rytuał!
Jak podają “Galaktyczne Wiadomości”, Planeta Polar w 2020 roku wyda swój nowy album.

Planeta Polar na FB

Basy Tropikalne
Platforma promująca współczesną muzykę elektroniczną z krajów Ameryki Łacińskiej i Afryki, założona pierwotnie w 2015 roku we Wrocławiu jako audycja radiowa.
Od tamtej pory Basy Tropikalne rozwinęły się w internetowe wydawnictwo muzyczne oraz serię wydarzeń, prezentujących brzmienia i artystów z wymienionych rejonów świata, których edycje odbyły się już w kilku polskich miastach.
W swoich setach didżejskich, założyciel platformy Mikołaj Kierski serwuje najciekawsze zjawiska z obszaru elektroniki wywodzącej się z Ameryki Łacińskiej i Afryki – od latynoskiego downtempo i nowego reggaetonu aż po hybrydy afrobassu, kuduro i gqomu.

soundcloud.com/basy-tropikalne

Basy Tropikalne na FB

Galeria

polar (1) polar (2) polar (3) polar (5) polar (6) polar (7) polar (8) polar (9) polar (10) polar (11) polar (12) polar (13) polar (14) polar (15) polar (16) polar (17) polar (18) polar (19) polar (20) polar (21)

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury