Pokaz specjalny: Maiden

Dokładnie w dzień po Dniu Marynarza (przypadającym 25 czerwca) zapraszamy na przedpremierowy pokaz głośnego filmu dokumentalnego “Maiden” Alexa Holmesa.

Ta historia sprawi, że nabierzecie wiatru w żagle! Dziewczyny z „Maiden” mają bowiem wyjątkowy dar przekonywania, że w życiu da się pokonać wszelkie uprzedzenia i przesunąć każde granice.
Trzymający w napięciu jak dreszczowiec, znakomity dokument jest opowieścią o kobietach, które chciały całego życia. O ich determinacji, sile i marzeniach, których nie zatrzymała potężna fala niechęci…

Pokaz specjalny: MAIDEN

26 czerwca 2019, godz.
18:30
K
ino Forum, ul. Legionowa 5
bilet 16 zł – w kasie kina i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

W 1989 roku grupa upartych, odważnych, niezależnych dziewczyn stworzyła pierwszą w historii kobiecą załogę startującą w superprestiżowych i ekstremalnie niebezpiecznych regatach Whitbread Round the World Race. Zgromadziła je na jachcie “Maiden” Tracy Edwards, buntowniczka i uciekinierka z domu. “Dziewczyny na morzu to same problemy”, “dziewczyny na statkach nadają się wyłącznie do kuchni” – słyszała od początku swojej wielkiej przygody z żeglowaniem. Walczyła więc nie tylko z groźnym żywiołem, ale także z lekceważeniem i pogardą. “Gdybym uwierzyła w to, co o mnie mówili, nigdy nie byłabym tu, gdzie jestem” – mówi po latach. “Nie chciałyśmy zwykłej pracy, tylko przygody!” – dodają jej koleżanki. Fascynujące biografie kobiet, które przetarły szlak kolejnym pokoleniom buntowniczek, z pewnością zainspirują współczesne poszukiwaczki przygód: dzielne córki i odważne matki.

Pasjonujący, emocjonujący, jak najlepsza sportowa rozgrywka; a przy tym dostarczający potężnej dawki wzruszeń film „Maiden” Alexa Holmesa dowodzi, że dla Tracy Edwards i pozostałych dziewczyn był to naprawdę wyścig o wszystko: o szacunek, uznanie, o należne kobietom miejsce – nie tylko w sporcie.
Przeciwnikiem groźniejszym od oceanu (który stale “próbuje cię zabić”) są bowiem wszyscy ci, którzy wmawiają kobietom, że nie potrafią, że nie dadzą rady, że się nie nadają. A ocean? Dla kobiet jest po prostu wolnością.

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury