Polo (UK) / Sonar (PL)

W ramach 34. Dni Sztuki Współczesnej zapraszamy na koncerty zespołów

Polo (UK) / Sonar (PL)
taneczne afterparty: Magdala

25 maja 2019, godz. 20:30
Klub Fama, ul. Legionowa 5
Bilety: 35 zł – w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ i online: bilety.bok.bialystok.pl

POLO
Wprawdzie ta ekipa to ziomkowie z Leeds w Yorkshire, ale ich chłodny, nastrojowy i wykwintny, zabarwiony r’n’b pop jest nieziemsko daleki od siermiężnie kleconej muzyki, z której miasto jest najbardziej znane.

Po tym jak otrzymali prestiżowe stypendium Fundacji PRS Women Make Music, Polo wydali w marcu 2017 debiutancką płytkę Alice, która przyciągnęła uwagę mediów takich jak Noisey, Wonderland, Stereogum, DIY and Clash, była wielokrotnie grana w BBC Radio 1 i BBC Radio 6 oraz znalazła się na listach XFM i Amazing Radio.

W tym samym roku POLO domknęli swoją pierwszą brytyjską trasę przy pełnych salach w całym kraju. W 2018 roku wzmocnili swój głos w światku nastrojowo-barwnego synth popu za sprawą swego ostatniego jak dotąd singla Louder Than Words, który dodał im uznania i potwierdził rosnące umiejętności w tworzeniu hitów, nawet bez dodatkowych, figlarnych syntezatorowych efektów. Utwór zdominował wypełniony sezon festiwalowy, otwierając występy na kluczowych imprezach, takich jak The Great Escape, Live at Leeds, Hit the North, Evolution Emerging, Tramlines and The Great Exhibition of the North. Grupa zwieńczyła swój sukces najdłuższą dotychczas trasą sześciu występów dla Radio 6 i zapowiedzią wsparcia ze strony Tipping Points Records, potwierdzając ponownie, że rok 2019 należy do nich.

Trio specjalizuje się w dźwiękach inspirowanych R’n’B, które łączą inteligentną szorstką muzykę z lirycznym zacięciem i, oczywiście, mocnym wokalem McHugh. – Wonderland

Seksowna indie elektronika dorównująca tej z Wschodniego Wybrzeża USA! – Indie Shuffle

Migoczący, delikatny pop. – CLASH

SONAR
Zespół tworzą producent Łukasz Stachurko (ex Rysy), wokalistka Lena Osińska, pianista Artur Bogusławski i perkusista Rafał Dutkiewicz.
Na swoim koncie mają dwa świetnie przyjęte albumy „Pętle” (2016) i „Torino” (2018), na których prezentują swoją wizję elektroakustycznej muzyki współczesnej z pogranicza popu i awangardy, charakteryzującej się klubową pulsacją, analogowym brzmieniem i wyjątkową emocjonalnością.
W ubiegłym roku zespół zagrał na największych festiwalach w Polsce (m.in. Orange, Open’er, Męskie Granie), a ich utwór „Tak jak chcę” został obejrzany na YouTubie ponad milion razy.

oficjalna strona festiwalu

Galeria

polo (1) polo (2) polo (3) polo (4) polo (5) polo (6) polo (7) polo (8) polo (9) polo (10) polo (11) polo (12) polo (13) polo (14) polo (15) polo (16) polo (17) polo (18) polo (19) polo (20) polo (21) polo (22) polo (23) polo (24) polo (25)

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury