Polski Dzień Bluesa

Razem z Fundacją M.I.A.S.T.O. Białystok zapraszamy na obchody Polskiego Dnia Bluesa!

17 września 2017

godz. 18.00 – odsłonięcie tablicy w Alei Bluesa
godz. 18.30 – koncert: Kamiński & Tymkoff oraz Grzegorz Kapołka Trio

Bilety: 25 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu) – dostępne w kasie kina Forum i na stronie: www.bilety.bok.bialystok.pl

Polski Dzień Bluesa
16 września, w rocznicę urodzin B.B. Kinga, z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego w Polsce obchodzony jest Dzień Bluesa.
Na terenie całego kraju, w okolicach tej daty, organizowane są różnego rodzaju imprezy o charakterze bluesowym: koncerty, festiwale, wystawy plastyczne, radiowe audycje muzyczne, wspólne spotkania miłośników muzyki.

Grzegorz Kapołka
gitarzysta bluesowy i  jazzowy pochodzący ze Śląska. Członek Akademii Fonograficznej. Wielokrotny zwycięzca w kategorii najlepszy  polski gitarzysta bluesowy. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. “Gitarzysta Roku 2014” według czytelników magazynu Twój Blues. W rankingu „Gitarowy Top” (2002) został uznany za najlepszego gitarzystę bluesowego w Polsce, natomiast płyta „Blue Blues II” zajęła 1 miejsce w kategorii „Najlepsza płyta gitarowa Blues”. „Blue Blues” została uznana przez prestiżowe czasopismo “Muzyk” za “najlepszą polską płytę bluesową jaka kiedykolwiek się ukazała”, a przedostatnia ostatnia płyta Tria otrzymała nominację do nagrody “Fryderyk” w kategorii -“Najlepszy album roku – Blues”.
Grzegorz ma swoim koncie ma 5 płyt autorskich, 2 koncertowe oraz ponad 50 krążków, na których udzielał się jako muzyk sesyjny. Wiosną ukazał się piąty studyjny album Tria – “5th Avenue Blues”.
W skład zespołu Grzegorz Kapołka Trio wchodzą wybitni muzycy – basista Dariusz Ziółek i perkusista Grzegorz Poliszak.

Kamiński & Tymkoff
Zespół wykonuje głównie autorskie kompozycje, utrzymane w stylistyce blues-rockowej. Zdecydowanym atutem grupy jest duża dawka pozytywnej energii, którą potrafi zelektryzować publiczność na koncertach. Mocne, rytmiczne granie uzupełnia solidna porcja gitarowych i harmonijkowych riffów i solówek. Dużą ciekawostką jest harmonijka ustna, podłączona do kolumny Leslie, do złudzenia naśladująca brzmienie organów Hammonda. Muzycy na co dzień koncertują z wieloma gwiazdami muzyki rockowej i popowej. Kamiński & Tymkoff grali wielokrotnie w Polsce i na Litwie, gdzie zawsze przyjmowano ich z dużym entuzjazmem.
Skład: Marek Tymkoff – gitara i wokal
Tomek Kamiński – harmonijka
Paweł Wolski-Rzewuski – bass
Paweł Markiewicz – perkusja

Galeria

dzien bluesa. Kapołka fot. Maja Szwed

Kapołka fot. Maja Szwed

PDB_2017(4)

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury