Ága

Dyskusyjny Klub Filmowy „GAG” zaprasza na pokaz jednego z najbardziej niezwykłych filmów Berlinale 2018 – wzruszającej, hipnotycznej i przepięknej “Ági” Milko Lazarova!
Nasze pokazy odbywają się według schematu – prelekcja + świetne kino + doskonała kawa / herbata oraz dyskusja po która poprowadzi dr Tomasz Adamski.

DKF GAG: AGA
18 lutego | kino Forum | godz. 18:15 | bilet: 12 zł

Ága
reż. Milko Lazarow
Bułgaria, Niemcy, Francja 2018, 98’

Intymna, ale skrywająca potężny ładunek emocji, “Agá” jest opowieścią o losach Nanooka i Sedny, mieszkających samotnie w lodowej krainie, gdzieś na północy Jakucji. Wieczorami, pod stertą futer starzejąca się para opowiada sobie dawne mity, nieprzystające już do rzeczywistości, w której czyste niebo nad ich głowami przecinają samoloty, gdzie przetrzebiono zwierzęta. Nad szczęśliwą jesienią życia małżonków unosi się jednak bolesne wspomnienie tytułowej Ági – córki, która przed laty opuściła rodziców i odeszła do miasta. Co między nimi zaszło? Czy istnieje szansa na pojednanie rodziny?

Lazarov w niebanalny sposób prowadzi widzów do końca mitu, którego nie ma już kto opowiadać. Poza nim czeka nas już tylko wielka pustka. W jej obliczu najcenniejszym skarbem okazuje się umiejętność mądrego współodczuwania.

Nagrody:
Valladolid IFF 2018 – Najlepszy Nowy Reżyser; FF w Sarajewie 2018 – najlepszy film; Malatya IFF 2018 – Specjalna Nagroda Jury; MFF w Ljubljanie 2018 – Nagroda Publiczności; Golden Rose Bulgarian Feature FF 2018 – najlepszy film, reżyser, zdjęcia, Nagroda Dziennikarzy, Nagroda Krytyków; MFF w Kairze 2018 – najlepszy film; Chukotka International Arctic FF 2018 – najlepszy film, Specjalna Nagroda Jury

Galeria

Aga-plakat

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury