Premiera: Bardo, fałszywa kronika garści prawd

Zapraszamy na epicki, porywający i na wskroś poruszający najnowszy film Alejandro G. Inárritu („Zjawa”, „Birdman”, „Babel”)!

BARDO

„Bardo, fałszywa kronika garści prawd” jest epickim, widowiskowym i frapującym doświadczeniem opowiadającym intymną i wzruszającą historię Silverio, znanego meksykańskiego dziennikarza i dokumentalisty mieszkającego w Los Angeles. Po otrzymaniu prestiżowej międzynarodowej nagrody bohater jest zmuszony wrócić do ojczyzny zupełnie nieświadomy, że ta z pozoru zwyczajna podróż doprowadzi go do egzystencjalnej granicy. Wspomnienia i lęki Silveria przenikają do teraźniejszości, wypełniając codzienność bohatera poczuciem oszołomienia i zdumienia.

Silverio zmaga się z uniwersalnymi, a przy tym intymnymi pytaniami o tożsamość, sukces, śmiertelność, historię Meksyku i silne więzi z żoną i dziećmi, szukając odpowiedzi na pytanie, co to znaczy być człowiekiem w tych jakże osobliwych czasach.

W rolę Silveria Gamy wcielił się Daniel Giménez Cacho, dając popis swoich aktorskich umiejętności. Nakręcony na taśmie 65 mm przez nominowanego do Oscara Dariusa Khondjiego („Miłość”, „Siedem”) i napisany przez Inárritu i Nicolása Giacobone (nagrodzony Oscarem „Birdman”, „Biutiful”) film „Bardo, fałszywa kronika garści prawd” to pierwsza produkcja Inárritu zrealizowana w Meksyku od premiery docenionego na całym świecie „Amores Perros” z 2000 r. Za stronę wizualną odpowiadają nagrodzony Oscarem meksykański scenograf Eugenio Caballero („Roma”, „Labirynt fauna”) oraz kostiumografka Anna Terrazas („Kroniki Times Square”, „Roma”).

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury