Premiera online: Kasa Chorych

Zapraszamy na premierę online specjalnie zarejestrowanego koncertu zespołu

KASA CHORYCH

27 listopada 2020, godz. 18:00
profil Jesieni z Bluesem na FB oraz konto BOK-u na YouTube
dostęp bezpłatny

W tym roku festiwal Jesień z Bluesem się nie odbędzie, ale z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa na specjalnie zarejestrowany w listopadzie 2020 roku koncert bluesowej legendy!

Kasa Chorych
Niekwestionowana legenda polskiego blues-rocka, należąca do grona najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki (nie tylko bluesowej). Zespół został założony w 1975 roku przez grającego na harmonijce ustnej Ryszarda „Skibę” Skibińskiego i gitarzystę Jarosława Tioskowa. To dzięki nim polski blues w połowie lat 80. zyskał nowy, świeży wymiar i dostał zastrzyk ożywczej energii, co sprawiło, że bluesem zainteresowali się również młodzi ludzie, a muzyka bluesowa rozbrzmiewała na najważniejszych festiwalach rockowych w Polsce. Po tragicznej śmierci „Skiby” w 1983 roku, zespół zawiesił działalność. Dopiero w 1992 roku, muzycy pod wodzą Jarosława Tioskowa skrzyknęli się na nowo.
W 2017 roku, po ponad 40 latach grania zespół Kasa Chorych ogłosił koniec działalności. Jednak miłość do muzyki i wspólnego grania sprawiają, że artyści nadal spotykają się na scenie.

Skład zespołu:
Jarosław Tioskow – gitara, gitara slide, wokal
Michał „Cielak” Kielak – harmonijka
Jacek Kaczyński – gitara basowa
Włodek Dudek – gitara
Maciek Niedzielko – perkusja

fot. w wydarzeniu – Piotr Cierebiej

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury