W ramach festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar zapraszamy na wernisaż wystaw:

Projekt fotografii organicznej i otworkowej

wernisaż: 31 sierpnia 2018, godz. 19.00
Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19
wstęp wolny
wystawy czynne do 21 października

Wystawa fotografii otworkowej – niebanalna dokumentacja przestrzeni miejskiej podczas jubileuszowych Dni Sztuki Współczesnej w 2005 r.  Przypomnienie tej czasoprzestrzeni w odmiennej aranżacji.

Wystawa fotografii organicznej autorstwa Bogdana Kiwaka i Marcina Saroty – prezentuje fotografię powstałą techniką bezkamerową. Dodatkowo podczas wystawy zaprezentowane zostaną prace z białostockich warsztatów.

Bogdan Kiwak
Ukończył Wyższe Studium Fotografii AFA we Wrocławiu. Interesuje się fotografią klasyczną i eksperymentowaniem odnoszącym się do podstaw fotografii. Współpracuje z projektem Karpaty Magiczne. Zrealizował następujące projekty PHOTO::DRONE – Citymapping Project – Podpatrywanie miasta, Fotografia organiczna, Wózek Warhola, Foto-Lab-Lodówka i inne. Prezentował swoje prace w Polsce, Niemczech, Rumunii, Słowenii, Węgrzech oraz na Słowacji. Prowadzi autorskie warsztaty, m.in.: fotografii otworkowej (camera obscura) i fotografii bezkamerowej. Czasem realizuje cykle fotografii przyrodniczych, podróżniczych i koncertowych. Współtwórca Grupy Twórczej „Widzi Się” oraz Festiwalu Fotografii „Widzi Się” w Starym Sączu. Od kilku lat zajmuje się budową instrumentów z bzu czarnego.

Marcin Sarota
Urodzony w Nowym Sączu, znowu tam mieszka. Posiada dyplom z ekonomii, politologii a ostatnio uzyskał ze sztuki (2015 rok, PWSZ w Nowym Sączu, cyfrowa kreacja obrazu, dyplom w pracowni grafiki u profesora Krzysztofa Tomalskiego). Od wielu lat współpracuje z Jackiem Mazanecem tworząc i grając w przedstawieniach teatralnych (off-Teatr Słowa „trzynastka”) oraz pomagając przy powstawaniu płyt z muzyką Jacka Mazaneca. Najczęstszy zakres fotograficznej działalności artystycznej to „archeologia fotografii” (techniki non-camerowe jak fotografia organiczna, „pinhole”, solarigrafia). Poza tym zajmuje się grafiką, plakatem, malarstwem. Ma na swoim koncie dwie wystawy indywidualne (podczas Festiwalu „Widzi się” w 2013 roku oraz w 2014 roku w Galerii Sokół w Nowym Sączu – „Się!”) oraz był uczestnikiem wielu wystaw zbiorowych, m.in.: Warszawa – Instytut Teatralny; Ostrów Wielkopolski – Remis: biennale fotografii w technikach fotograficznych i cyfrowym przetwarzaniu obrazu (od 2015 roku); „Instynkt” Tarnów (2014) i innych. W 2015 roku był pomysłodawcą i współorganizatorem (razem z Markiem Styczyńskim i Bogdanem Kiwakiem) projektu „Trio Organiczne” – wystawy prac fotografii organicznych (Kiwak, Sarota) i muzyki (Styczyński).
Tresura Aparatu

Wydarzenie odbywa się w ramach festiwalu Wschód Kultury / Inny Wymiar.
Polecamy również związane z wystawą warsztaty.