Psychoanalityczne Spotkania Filmowe: Niedosyt

Psychoanalityczne Spotkania Filmowe „W głębi” wracają do kina Forum!

W ramach najbliższego pokazu zaprezentujemy “Niedosyt”, pełnometrażowy debiut Carlo Mirabelli-Davisa, niezwykłe połączenie społecznego dramatu i psychologicznego thrillera, w którym nawiązania do “Dziecka Rosemary” służą za paliwo dla historii emancypacyjnej!

NIEDOSYT

2 października 2020, godz. 19:30
kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 13 zł – w kasie kina i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Prelegentkami podczas najbliższego spotkania będą: Iza Trybus i Anna Rogowska-Zach – psychoterapeutki psychoanalityczne Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Oświadczenie uczestnika pokazu w kinie Forum

NIEDOSYT
Francja/USA 2020, 94′
reż. Carlo Mirabell-Davis

Hunter (Haley Bennett) pozornie ma wszystko – przystojnego męża, wielki i piękny dom, ekstremalnie bogatych teściów i wyniki badań jednoznacznie wskazujące na to, że w jej ciele zaczyna rozwijać się dziecko. Im bardziej jednak rodzina stara się kontrolować życie dziewczyny, tym większa jest jej potrzeba, by połykać przedmioty, których nikt inny nie uznałby za jadalne: takich jak szklane kulki, pinezki czy znalezione w zakamarkach domu figurki. Czy przypadłość Hunter to po prostu choroba, czy może raczej efekt traum i sposób na wyrażenie własnych potrzeb?

Zachęcamy do wspólnego oglądania filmu, połączonego z praktykowaniem psychoanalitycznego sposobu myślenia o kinie. Ideą cyklu jest przybliżenie odbiorcom założeń myślenia psychoanalitycznego i zachęcenie do odkrywania go w obszarze sztuki jaką jest film. Poprzez udział prelegentów z różnych dziedzin i dyskusje, proponujemy przyjrzenie się filmowi nie tylko jako dziełu, ale także analizę ukrytych w nim głębi, znaczeń i zależności. Chcemy uczynić wspólne spotkania i dyskusje okazją do przemyśleń na temat ludzkiej natury, relacji interpersonalnych i kondycji psychologicznej człowieka.

Cykl Psychoanalitycznych Spotkań Filmowych „W głębi” to wynik współpracy działającego przy Białostockim Ośrodku Kultury DKF-u „GAG” z Izabelą Trybus i Sebastianem Kiercelem, psychoterapeutami pracującymi w nurcie psychoanalitycznym. Spotkanie odbywa się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Podlaskie Koło PTPP na FB

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury